Materiał Partnera

Jak urządzić wygodną kuchnię? Poradnik

Jak urządzić wygodną kuchnię? Poradnik

Urządzenie ładnej i wygodnej kuchni to spore wyzwanie. Kuchnia to wyjątkowe pomieszczenie, jest miejscem, w którym często tętni życie całego domu. Musi być przytulna, ładna i bezpieczna. Przedstawiamy garść porad na temat tego, jak urządzić idealną kuchnię. Odpowiedni klimat tego pomieszczenia buduje połączenie funkcjonalnych mebli i dodatków. Jak je wybrać? Podpowiadamy!

Kuchnia tętni życiem

W wielu domach to właśnie kuchnia jest centrum domowego życia. Tam zawsze się coś dzieje. Domownicy i goście wspólnie spędzają w kuchni czas, przygotowując posiłki, parząc kawę lub rozmawiając przy kubku ciepłej herbaty. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy w kuchni po prostu czuli się dobrze. Żeby tak było, musi to być jednocześnie pomieszczenie funkcjonalne i ładne, pasujące do naszego stylu. Urządzenie takiej kuchni to spore wyzwanie. Bardzo ważne jest, by wszystko dobrze rozplanować – jeśli dobrze przemyślimy układ mebli w kuchni, nawet małe pomieszczenie będzie wygodne i przytulne. Najważniejszą zasada, o której nie powinniśmy zapominać podczas urządzania kuchni, jest zasada trójkąta. Pozwala ona na ułożenie mebli w kuchni w sposób ergonomiczny, ułatwiający codzienną pracę. Trójkąt roboczy w kuchni ma nam pozwolić na wygodne przygotowywanie posiłków. Na wierzchołkach trójkąta powinny być umieszczone najważniejsze urządzenia kuchenne – zlew, lodówka i kuchenka. Niestety, nie w każdej kuchni można zastosować tę zasadę. Wtedy podczas projektowania trzeba postarać się, by dostęp do poszczególnych urządzeń był jak najłatwiejszy.

Dobrze wykonane

W kuchni niezwykle duże znaczenie ma jakość realizacji poszczególnych elementów wyposażenia. Bardzo duży wpływ na komfort pracy w kuchni ma odpowiednio wykonana zabudowa kuchenna, dopasowana do naszych potrzeb. Profesjonalnie zrobione blaty, fronty meblowe i akcesoria znajdziemy w ofercie firmy Wix Meble. Mirosław Makowski. Meble kuchenne wykonane na wymiar pozwalają urządzić nawet bardzo małą kuchnię, tak, żeby była ładna i funkcjonalna. Trzeba zawsze pamiętać, że szafki kuchenne powinny być zbudowane solidnie, z wytrzymałych materiałów. Ich jakość jest bardzo ważna – to od niej zależy, jak długo meble te będą dobrze nam służyć i spełniać swoje zadania. Dobre meble kuchenne to podstawa, jednak jeśli nasza kuchnia ma nam ułatwiać codzienne życie, musimy zadbać też o odpowiedni sprzęt. Warto zainwestować w niego nieco więcej, jeśli chcemy, żeby był niezawodny. Nie ma sensu kupować do kuchni sprzętu gorszej jakości, bo będzie on po prostu utrudniać nam pracę.

Opracowanie:
Dębe Wielkie, Warszawska 3
tel. 504 656 737
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz