Artykuł sponsorowany

Kuchnia na wymiar idealnie dopasowana? Dobry wybór!

Kuchnia na wymiar idealnie dopasowana? Dobry wybór!

Aranżacja wnętrza domu czy mieszkania to bardzo stresujący proces. Każdy z nas stara się, aby wykończyć i umeblować przestrzeń zgodnie z ustalonym w planach stylem, a także w zgodzie z finansowymi ograniczeniami naszego budżetu. Specjalnymi zasadami powinniśmy objąć urządzanie kuchni. Nie ma tam bowiem miejsca na oszczędność, ponieważ właśnie to pomieszczenie jest często najintensywniej użytkowane. Warto zatem zadbać o dobór wysokiej jakości mebli, które idealnie wpasują się w geometrię wnętrza.

Zakład stolarski to najlepszy wybór

Dlaczego powinniśmy unikać kupna mebli w dużych sklepach i hurtowniach? Powód jest prosty – tego typu miejsca nie są w stanie sprostać tak ważnemu zadaniu, jakim jest kuchnia na wymiar. Warto również odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego chcemy zdecydować się na takie rozwiązanie. Większość osób wybierających ten model mebli kuchennych zwraca uwagę na solidność wykonania, idealne dopasowanie do kątów oraz wielkości pomieszczenia, a także na innowacyjne rozwiązania, które pomagają w codziennym funkcjonowaniu (nawet w ciasnych kuchniach). Najlepszym wyjściem jest udanie się do profesjonalnych zakładów stolarskich, które produkują kuchnie na wymiar. Takie firmy jak Jacek Miłoś Pracownia Stolarska wiedzą, że najważniejsza jest obsługa klienta i jego zadowolenie, dlatego cały proces wyboru mebli kuchennych jest bardzo precyzyjny. Najczęściej zakłada on wybór materiału, z którego ma zostać wykonany wyrób stolarski – popularne są korpusy z płyty meblowej (często w okleinie naturalnej) oraz fronty mebli z litego drewna liściastego (dąb, buk i jesion wyróżniają się najlepszą jakością, wyglądem, a nawet zapachem). Kolejnym etapem są pomiary aranżowanej przestrzeni i stworzenie odpowiedniego projektu, który sprosta potrzebom klienta zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Finalnie zakład stolarski dokona sprawnego montażu całej konstrukcji kuchni na wymiar, a Ty będziesz cieszył się jej niepowtarzalnym wyglądem, zachwycającym rodzinę oraz gości.

Idealna kuchnia dla Twoich potrzeb

Kuchnia, łazienka, a także korytarze to przestrzenie, które wymagają odpowiedniego projektowania (np. schodów na wymiar – je również warto wykonać w zakładach stolarskich). W przypadku tego typu pomieszczeń bardzo istotne jest określenie wszystkich wymiarów – odległości podłogi do sufitu, długości ścian, szerokości okien, układu systemu elektrycznego, gniazdek, włączników, kratek wentylacyjnych. Kolejnym etapem planowania jest wybór sprzętów gospodarstwa domowego: wersje zabudowane czy otwarte? Najlepsze zakłady meblarskie w projektach uwzględnią również liczbę mieszkańców, sposoby otwierania szafek, a nawet wzrost klientów i zasięg ich ramion. Dzięki takim kompleksowym analizom meble kuchenne na wymiar nie tylko doskonale dopasują się do kształtu pomieszczenia, ale również będą bardzo funkcjonalne. Warto wiedzieć, że cały proces planowania powinien być podporządkowany kształtowi pomieszczenia, który definiuje rodzaj kuchni. Do wyboru będziesz mieć: układ liniowy (cała zabudowa wzdłuż jednej ściany), układ dwuliniowy (stosowany w wąskich i długich pomieszczeniach), układ typu G i U (najlepszy dla otwartych aneksów kuchennych o dużych powierzchniach), układ z wyspą (również stosowany w przypadku salonów z aneksem kuchennym), układ L (jeden z najbardziej popularnych, sprawdza się we wnętrzach otwartych i zamkniętych). Pamiętaj, że minimalna odległością linii mebli od ściany równoległej (bądź drugiej linii mebli) to około 1 metr.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz