Materiał Partnera

Jak urządzić wygodną kuchnię?

Jak urządzić wygodną kuchnię?

Wygoda kuchnia to przede wszystkim kuchnia funkcjonalna. Nie musimy mieć ogromnego pomieszczenia wydzielonego na kuchnię, aby czuć się w niej dobrze i swobodnie. Najważniejsze jest odpowiednie jej rozplanowanie, zwrócenie uwagi tak na kwestie najważniejsze, jak i na szczegóły – w końcu kuchnia pozostanie z nami przynajmniej kilkanaście lat. W osiągnięciu odpowiedniego poziomu wygody i funkcjonalności wydatnie pomogą nam dobre meble kuchenne.

Trójkąt roboczy w kuchni

Wiele ostatnio mówi się o tak zwanym trójkącie roboczym. Chodzi tutaj o hipotetyczne linie łączące zlew, lodówkę i płytę grzewczą – trzy podstawowe elementy znajdujące się w każdej kuchni. To ich będziemy używać najczęściej i to zazwyczaj wszystkich na raz, w trakcie gotowania. Chodzi tutaj przede wszystkim, o to, by łączna długość ramion takiego wyobrażonego trójkąta nie przekraczała siedmiu metrów, a odległości pomiędzy jego wierzchołkami – dwustu siedemdziesięciu centymetrów. Oczywiście trójkąt roboczy nie może być też zbyt ciasny, bo mało miejsca także może spowodować niewygodę. Minimalna odległość pomiędzy jego wierzchołkami powinna wynosić sto dwadzieścia centymetrów. Gdy już rozplanujemy położenie lodówki, płyty grzewczej i zlewu, możemy pójść krok dalej i ustalić, co znajdzie się w poszczególnych szafkach. To bardzo istotna kwestia – ważne, aby wszelkie potrzebne w trakcie gotowania produkty, garnki, patelnie i talerze znajdowały się w pobliżu miejsca ich użycia. Znając już plan trójkąta roboczego możemy lepiej rozplanować tę kwestię. Ważne jest również, aby meble kuchenne dobrze spełniały swoją rolę, stanowiąc połączenie klasyki i nowoczesności, oferując wygodny dostęp do wszystkich zamkniętych w szafkach przedmiotów. Tworzeniem tego typu funkcjonalnych mebli zajmują się wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, takie jak firma Dimpro.

Wyposażenie mebli kuchennych

Jeśli mowa o wyposażeniu mebli kuchennych, warto rozważyć nowoczesne rozwiązania – takie jak chociażby zastosowanie wielopoziomowych koszy, które stanowią idealną alternatywę dla klasycznych szuflad. Takie kosze możemy trzymać po blatem, zazwyczaj występują w wersji dwu‐ lub trzypoziomowej i wyposażone są w wygodny system wysuwania. Dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w ciaśniejszych kuchniach, są szafki narożne. Nawet szuflady przeszły w ostatnich latach sporą ewolucję, oferując znacznie więcej miejsca przy jednoczesnym zachowaniu przejrzystości oraz wygody użytkowania. O konkretne rozwiązania najlepiej dopytać w firmie meblarskiej – producenci mebli prześcigają się w proponowaniu swoim klientom coraz to nowszych, lepszych rozwiązań, dzięki czemu branża ciągle ewoluuje, a my możemy z powodzeniem zaprojektować wygodną kuchnię.

Opracowanie:
Świdnica, Szarych Szeregów 20
tel. 692 795 005
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz