Materiał Partnera

Jak urządzić pokój nowoczesnego nastolatka?

Jak urządzić pokój nowoczesnego nastolatka?

Czy tego chcemy, czy nie dzieci dorastają. W pewnym wieku już niechętnie spoglądają na pokój wypełniony pastelowymi kolorami oraz zabawkami. To odpowiedni moment na remont ich azylu lub jego przearanżowanie. Przy wybieraniu elementów wystroju warto wziąć pod uwagę nowoczesne gadżety i nowinki techniczne. Jednym z innowacyjnych rozwiązań mogą okazać się drzwi LED.

Kącik naukowy

To jedno z najważniejszych miejsc w młodzieżowym pokoju. Tutaj uczeń będzie spędzał sporo czasu, jeśli nie odrabiając lekcje, to korzystając z komputera. Stąd bardzo istotne jest dobranie odpowiedniego krzesła. Najlepiej z możliwością regulacji wysokości, pochylenia oparcia oraz siedziska, a także ustawienia podłokietników. To istotne aspekty ze względu na ciągły rozwój fizyczny naszej pociechy. Ponadto także blat biurka powinien być na tyle duży, aby umożliwiał wygodne rozłożenie wszelkich pomocy naukowych wraz z laptopem. Sprawdzą się także liczne szuflady lub półki zawieszone nad blatem, które umożliwią ustawienie drobnych bibelotów i przechowywanie artykułów szkolnych. Miejsce przeznaczone do nauki powinno być zlokalizowane w pobliżu okna oraz zaopatrzone w lampkę, dającą światło o barwie zbliżonej do naturalnej.

Oryginalne gadżety

Najlepiej, jeśli w tej kwestii pozostawimy wolną rękę naszemu dziecku. W końcu to ono będzie spędzało najwięcej czasu w swoim pokoju, więc wystrój musi być dopasowany do jego gustu. Nasza rola jako rodzica powinna ograniczyć się do doradzania. Warto jednak zwrócić uwagę na drzwi LED, które stanowią niebanalny dodatek do wnętrza każdego młodego człowieka zainteresowanego nowinkami technologicznymi. Ponadto drzwi w pokoju nastolatka to istotna kwestia, ponieważ dają poczucie prywatności, a także umożliwiają stworzenie własnej strefy w domu rodzinnym. Mało kto myśli o wymianie skrzydła po okresie dzieciństwa naszej pociechy. Małe dzieci mają w sobie wiele energii i drzwi mogą ulec zniszczeniu na przykład od kredek i intensywnych szaleństw. Dlatego warto pomyśleć o zainwestowaniu w nowy produkt. Ich szeroki wybór można znaleźć w salonie firmowym BKT System, który znajduje się na terenie Łodzi.

Niezbędne meble

Poza biurkiem, drugi istotny mebel w pokoju nastolatka stanowi łóżko. Oprócz wymiarów najważniejszą kwestią jest dobór materaca. Musi on odpowiadać potrzebom dziecka. Przyda się także stolik nocny, na który można odłożyć telefon, tablet lub czytnik e-booków. Może za niego posłużyć składane krzesło. Tego typu akcesoria z kolei przydadzą się podczas wizyt znajomych naszej pociechy. Kolejna rzecz, o której nie można zapomnieć to przestronna szafa. Jeśli pozwala na to metraż pomieszczenia, dobrym rozwiązaniem będzie mebel z przesuwnymi drzwiami oraz lustrem. Taka garderoba pomieści nie tylko ubrania, ale także sprzęt sportowy lub inne rzeczy związane z pasjami nastolatka.

Opracowanie:
Łódź, Elektronowa 1/3
tel. 42 686 10 55
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz