Materiał Partnera

Jak urządzić piękną i funkcjonalną kuchnię? Poradnik

Jak urządzić piękną i funkcjonalną kuchnię? Poradnik

Wakacje to czas urlopów i remontów. Znacznie łatwiej jest odświeżyć kuchnię latem, kiedy dzieci są na koloniach, a dobra pogoda powoduje, że farba szybciej schnie. Dla tych, którzy właśnie szykują się do remontu kuchni przygotowaliśmy ten poradnik, w którym przedstawiamy wiele praktycznych porad. Podpowiadamy, co zrobić, żeby kuchnia była nie tylko piękna, ale także funkcjonalna.

Nie bój się koloru

Kuchnia to wyjątkowe miejsce – można ją nazwać sercem każdego domu. To tu toczy się życie. W kuchni przygotowujemy posiłki, ale też pijemy poranną kawę czy rozmawiamy z dziećmi podczas śniadania, zanim wyjdą do szkoły. To właśnie w kuchni odbywają się zwykle najciekawsze rozmowy podczas domowych imprez. Ważne jest, by to pomieszczenie było wygodne, ale miało też swój specyficzny, przytulny klimat. Musimy się czuć w nim dobrze. Sposobem na nadanie kuchni charakteru jest wprowadzenie do tego miejsca koloru. Niektórzy boją się mocnych akcentów kolorystycznych na ścianach. Jeśli też podchodzicie do nich z rezerwą, pomyślcie o ciekawych meblach kuchennych. Tak naprawdę to właśnie ich fronty budują klimat w kuchni. Kolorowe, połyskujące meble na neutralnym tle zawsze będą wyglądać dobrze i wprowadzą do tego pomieszczenia pozytywną energię.

W twoim stylu

Oczywiście nie każdy musi ulegać najnowszym trendom i urządzać kuchnię w nowoczesnym stylu. Jeśli czujemy, że błyszczące meble w intensywnych kolorach to nie coś dla nas, możemy postawić na bardziej tradycyjne rozwiązania. Drewniane fronty szafek z ozdobnymi frezami doskonale będą pasować do wnętrz w klimacie rustykalnym. Jeśli marzy nam się kuchnia z bukietami suszonych ziół, warkoczami czosnku, w klimacie wiejskiej sielanki, takie szafki na pewno wpadną nam w oko. Możemy też postawić na bardziej elegancki wystrój – minimalizm najlepiej sprawdzi się, jeśli postawimy na meble kuchenne wykonane z wysokiej jakości materiałów. Meble kuchenne w wybranym przez nas stylu na pewno znajdziemy w ofercie firmy Eckert. Luksusowe meble, kuchnie na wymiar.

Pamiętaj o funkcjonalności

Jak wspomnieliśmy już na początku tekstu, w kuchni, oprócz klimatu, liczy się funkcjonalność. Umeblowanie tego pomieszczenia powinno zostać zaplanowane tak, żeby podczas codziennego gotowania czy wykładania naczyń ze zmywarki było nam po prostu wygodnie. To dlatego w przypadku kuchni tak dobrze sprawdzają się meble na wymiar. Wykonanie zabudowy kuchennej specjalnie na nasze zamówienie spełni wszystkie nasze potrzeby i sprawi, że w kuchni będziemy gotować i spędzać czas komfortowo.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz