Materiał Partnera

Nowe meble do kuchni?

Nowe meble do kuchni?
W życiu każdego człowieka przychodzi czas na zmiany. Raz większe, raz mniejsze, raz jest to zmiana pracy, a innym razem mebli w kuchni. W tym ostatnim przypadku jest to raczej większa zmiana, co niekoniecznie musi znaczyć droga. Przed zmianą mebli warto zastanowić się, jak sobie wyobrażamy nową kuchnię, z jakiego materiału chcemy, aby była wykonana i z usług której firmy skorzystać.

Przygotowanie

Planując zmiany w kuchni, pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać, jest zrobienie pomiarów. Należy zmierzyć długość, szerokość i wysokość pomieszczenia. Następnie trzeba zmierzyć, w jakiej odległości od ścian znajdują się okna oraz drzwi, których wymiary tez nam się przydadzą. Ważną informacją będzie, na jakiej wysokości okno się znajduje (odległość od podłogi). Trzeba także zaznaczyć umiejscowienie i wielkość (może być też typ) grzejnika oraz wszelkich rur i stałych punktów pomieszczenia. Dopiero po zebraniu tych informacji można przejść dalej. Posiadając wymiary kuchni, można rozrysować sobie pomieszczenie na kartce, lub komputerze. Możemy już wyobrazić sobie, jak byśmy chcieli, aby kuchnia wyglądała. Przy tym warto zastanowić się, z jakiego materiału chcemy wykonać meble.

Materiał na meble

Przed wyborem fachowców, u których złożymy zamówienie, należy zastanowić się nad materiałem, z którego chcemy, aby meble były wykonane. Mogą to być na przykład:

  • Płyty lakierowane
  • Płyty laminowane
  • Drewno
  • Kamień

Musimy ustalić to przed wyborem firmy, której zlecimy wykonanie zamówienia, ponieważ nie każda firma podejmie się wykonania mebli z litego drewna albo kamiennego blatu. Są na rynku jednak firmy, takie jak Meble Buchman, które oferują wykonanie mebli z różnych rodzajów płyt, a nawet mebli drewnianych. Jest to firma, która kompleksowo obsługuje klientów. Już od samego pomiaru, poprzez stworzenie projektu kuchni, aż po wykonanie i montaż. Warto zaufać tego typu firmom, ze względu na ilość wykonanych projektów. Dodatkowo nie przejmujemy się np. tym, że źle zrobimy pomiary kuchni. Specjaliści zrobią to za nas, podobnie jak cały projekt. Na pewno polecą też materiał, z jakiego nowe meble powinny być zrobione, uwzględniając nasze preferencje i możliwości finansowe. Umeblowanie kuchni nie jest małym wydatkiem. Jednak jeśli chcemy, aby nowa kuchnia służyła nam przez lata, warto zainwestować parę złotych więcej i zlecić prace profesjonalistom. Jeśli zdecydujemy się wydać więcej, aby wykonać kuchnie np. z trwalszego materiału, warto zwrócić uwagę, czy dana firma daje gwarancję wykonanych prac.

Opracowanie:
Opole, Składowa 15
tel. 792 203 271
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz