Materiał Partnera

Jak urządzić jadalnię?

Jak urządzić jadalnię?

Czy jadalnia powinna być oddzielnym pomieszczeniem? Właściciele mniejszych domów czy mieszkań będą mieć z pewnością trudności w wydzieleniu przestrzeni przeznaczonej tylko do spożywania posiłków. Okazuje się jednak, że jadalnię można zaaranżować w salonie lub w kuchni – przy odrobinie kreatywności i odpowiednim doborze mebli. Z pewnością najważniejszym z nich będzie stół do jadalni.

Jadalnia w kuchni?

Stół do jadalni najczęściej pełni główną funkcję przy rodzinnych i towarzyskich spotkaniach. Wokół niego koncentruje się życie, staje się centrum mieszkania. Uważa się, że w kuchni spędzamy najwięcej czasu spędzanego w domu w ogóle. Jeśli ta zasada sprawdza się u Ciebie, najlepszym pomysłem będzie zaaranżowanie jadalni właśnie w tym pomieszczeniu. Mała kuchnia nie stanowi problemu – wystarczy stół do kuchni ustawić pod ścianą, aby zajmował mniej miejsca. Warto wybrać z katalogu mebli ten o prostokątnym kształcie. Trzeba jednak pamiętać o pozostawieniu przestrzeni niezbędnej do swobodnego poruszania się oraz odsuwania krzesła. Najlepiej, aby było to 80 cm od krawędzi stołu. Sam mebel powinien mieć 120 cm długości, jeśli mają przy nim siedzieć obok siebie dwie osoby. 

Jak urządzić jadalnię w salonie na dwa sposoby 

Jeśli wolisz jadalnię oddzielić od kuchni, bo często przyjmujesz gości i chcesz przeznaczyć większą przestrzeń na stół, możesz wybrać jedną z dwóch opcji. Wszystko zależy od tego, jak zaaranżowany jest salon. W przypadku, gdy kuchnia jest otwarta, idealnym miejscem na jadalnię jest pogranicze tych dwóch pomieszczeń. W ten sposób naturalnie oddzielisz je od siebie. Zyskasz również odświętne miejsce, w którym możesz ustawić większy, prostokątny stół. Stanie się on centrum spotkań i będzie sprzyjać wspólnemu celebrowaniu posiłków.

Gdzie kupić meble do jadalni?

W urządzaniu jadalni ważne jest, aby wybrane meble do siebie pasowały. Chodzi tu zarówno o styl, estetykę, jak i wymiary. Dlatego warto zdecydować się na jednego producenta mebli, który ma w ofercie stoły oraz krzesła do jadalni, tworzące zestawy. Takie rozwiązanie proponuje klientom Producent Stołów i Krzeseł Dagmal. Spójność mebli pozwala uzyskać świetny efekt aranżacyjny we wnętrzu, dlatego warto z takiej opcji skorzystać.

Stół prostokątny czy okrągły?

Kształt stołu zależy od wielkości wnętrza. W tych mniejszych sprawdzi się stół okrągły – powiększy przestrzeń i przy okazji będzie bezpieczny dla dzieci. Stół prostokątny doskonale dopełni większe pomieszczenia. Można posadzić przy nim więcej osób i uczynić z niego centralny punkt jadalni lub salonu.


Opracowanie:
Bralin, Namysłowska 6
tel. 62 782 06 16
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz