Materiał Partnera

Jak sprawnie dostarczyć towar do klienta, czyli usługi transportowe do Twojej dyspozycji

Jak sprawnie dostarczyć towar do klienta, czyli usługi transportowe do Twojej dyspozycji

Prowadzisz działalność produkcyjną, a Twoje towary trafiają do klientów z całej Polski,
a nawet za granicę? Jeśli popyt na produkty, które oferuje Twoja firma jest duża, a Ty nie chcesz inwestować we własną flotę pojazdów, które obsłużą przesyłki, wcale nie jesteś skazany na usługi pocztowe czy kurierskie. Usługi przewozu możesz powierzyć w ręce doświadczonej firmy transportowej. Zobacz, co na tym zyskasz.

Firma transportowa a kurier

Wiele firm nastawionych na produkcję i sprzedaż korzysta z usług kurierów podczas dostawy swoich wyrobów. To rozwiązanie rozsądne i racjonalne, kiedy przesyłki realizowane są rzadko oraz najczęściej w trybie B2C, a więc bezpośrednio do klienta indywidualnego. Działasz raczej na niwie B2B? Swój towar doręczasz w ilościach hurtowych, do kontrahentów biznesowych, a dostawy są realizowane regularnie i często? Jeśli tak, usługi kurierskie mogą być dla Ciebie niewystarczające – przede wszystkim wówczas, gdy liczy się dla Ciebie krótki czas transportu oraz oferta indywidualnie dopasowana do potrzeb biznesowych.

Na rynku działa wiele doświadczonych firm transportowych, m.in. takich jak Firma Handlowo-Usługowa Ol-Car Krzyśko Tomasz, które oferują kompleksowe usługi dedykowane zarówno większym, jak i mniejszym przedsiębiorstwom. Warto z nich skorzystać.

Dlaczego usługi transportowe to dobre rozwiązanie?

Nowoczesne firmy transportowe oferują swoim klientom bardzo profesjonalną obsługę, kiedy w grę wchodzi transport i spedycja różnego rodzaju materiałów. Każdy przedsiębiorca może liczyć m.in. na:

  • kompleksową organizację spedycyjną – a więc np. dobranie i dopasowanie odpowiedniego samochodu z floty, ustalenie terminu odbioru towarów oraz czasu na jego dostarczenie, zabezpieczenie ładunku przed wyjazdem i jego załadunek,
  • pełen nadzór nad powierzonymi ładunkami – dobre firmy transportowe posiadają odpowiednie ubezpieczenie, które chroni towar, gdyby wydarzyło się coś nieprzewidzianego na trasie,
  • dostawę każdego rodzaju towaru – w tym takich ładunków, do których przewozu wymagane są uprawnienia ADR.

Warto podkreślić, że najczęściej możliwe jest wynajęcie całego samochodu – zwłaszcza w firmach, które oferują pojazdy transportowe o masie poniżej 3,5 tony. A to przekłada się na szybki transport oraz możliwość stałego kontrolowania postępów kierowcy na drodze.

Elastyczne podejście do klienta, rozsądne stawki – zwłaszcza przy długotrwałej współpracy oraz sprawna, często ekspresowa realizacja usług transportowych – oto, dlaczego warto podjąć współpracę ze specjalistami w dziedzinie transportu i spedycji.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz