Materiał Partnera

Jak przygotować się do kupna papugi?

Jak przygotować się do kupna papugi?
Niezależnie od tego, czy pupil jest prezentem dla dziecka, czy będzie to towarzysz osoby dorosłej, przed zakupem papugi należy się odpowiednio przygotować. Opieka nad tym zwierzęciem może wydawać się prostsza, niż opieka na przykład nad psem. Nie jest to jednak do końca prawda. Papugi potrzebują bardzo dużej uwagi oraz ciągłej opieki, bez względu na jej rodzaj. Dlatego przed jej zakupem, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami opieki nad nimi.

Przed zakupem

Przed zakupem papugi należy przede wszystkim pamiętać, że żadne zwierzę nie jest zabawką. Jeśli chcemy wejść w posiadanie zwierzęcia, trzeba mieć pełną świadomość, na co się piszemy. Niektóre gatunki papug mogą żyć nawet powyżej stu lat. Od momentu zakupu ponosimy za nie pełną odpowiedzialność. Od nas zależy ich zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Pierwsze pytanie, jakie powinno zostać zadane samemu sobie, przed zakupem papugi brzmi: czy mam wystarczająco dużo czasu, aby odpowiednio zająć się zwierzęciem? Papugi są bardzo towarzyskie. Przede wszystkim potrzebują one towarzystwa. Jeśli mu takiego nie zapewnimy, zacznie on chorować, może popaść w depresję, czy zacząć wydziobywać sobie pióra. Jeśli wiemy, że nie mamy możliwości poświęcić papudze odpowiedniej ilości czasu, a jednak bardzo zależy nam na posiadaniu towarzysza w domu, można zastanowić się nad kupnem dwóch papug. Pamiętać trzeba oczywiście, że wiąże się to z podwojeniem obowiązków, takich jak zapewnienie pożywienia i regularne sprzątanie klatki.

Jak opiekować się papugą?

Wybierając papugę, warto poradzić się specjalistów, takich jak Pani Monika Górecka, która jest właścicielką sklepu zoologicznego, znajdującego się w miejscowości Stąporków. W pierwszej kolejności warto zadbać o odpowiednie wyposażenie klatki. Zwierzęta te nienawidzą się nudzić. Uwielbiają takie zabawki jak huśtawki, drabinki, karuzele, dzwonki i lusterka. Warto zamontować w klatce także kawałek grubszej gałęzi, na której będą mogły sobie piłować paznokcie, czy dziób (chociaż nie unikniemy dzięki temu regularnych zabiegów przycinania paznokci i dzioba. Ważne jest, aby zwierzęta te miały możliwość swobodnego latania, dlatego warto codziennie wypuszczać je z klatki. Oczywiście podczas, gdy zwierzę swobodnie lata, trzeba pamiętać o zamknięciu wszystkich okien i balkonu. Ucieczka papugi w większości przypadkach, kończy się jej śmiercią. Lubią one także ciepłe prysznice, które poza odświeżeniem, zapewniają im swego rodzaju rozrywkę. Są to bardzo pozytywne zwierzęta, które potrafią okazać wdzięczność i przywiązanie do swojego opiekuna.

Opracowanie:
Stąporków, 1 Maja 6
tel. 606 952 058
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz