Materiał Partnera

Jak przetransportować fortepian?

Jak przetransportować fortepian?

Sporych rozmiarów instrumenty muzyczne to jeden z trudniejszych i bardziej wymagających ładunków. Jego właściwe zabezpieczenie w transporcie jest kluczowe, bowiem sprzęt taki jest niezwykle podatny na uszkodzenia mechaniczne, które z kolei mają wydatny wpływ na ich działanie. Jak zatem przewieźć tak ciężki i niestandardowy przedmiot, jakim jest chociażby fortepian?                                               

Instrument z daleka               

Okazuje się, że dla specjalistycznych firm transportowych nie istnieją praktycznie bariery przewozu rzeczy. Tak też jest w przypadku fortepianu – ciężkiego instrumentu muzycznego, którego waga dochodzi nawet do tony. Dotyczy to modeli koncertowych, ale nie oznacza, że sprzęt przeznaczony do salonu jest lekki. Wprawdzie na wadze nie osiągnie on tak zawrotnej wartości, ale wciąż jest to przedmiot mocno przekraczający wagę 200 kg. Na uwagę zasługuje także jego kształt – w kontekście transportu samochodem dostawczym jest on z pewnością mocno nieszablonowy, co przysparza dodatkowych problemów. Profesjonalne firmy wymyślają coraz to nowsze sposoby na przewóz takich ładunków, czego doskonałym przykładem jest Music-Trans. K.Kaźmierska, oferująca transport fortepianu nie tylko na terenie kraju, ale i poza jego granice, w tym z oraz do Szwajcarii, Anglii czy Finlandii. Dzięki temu możemy zamówić wyjątkowej jakości instrument muzyczny nawet daleko poza miejscem zamieszkania i nie bać się o jego bezpieczne dostarczenie prosto do miejsca docelowego. Należy jednak takie zadanie zlecić jedynie specjalistom, którzy posiadają wymagane doświadczenie i wiedzę dotyczącą przewozu tego typu przedmiotów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Fortepian to bardzo delikatny instrument. Jego uszkodzenia wpływają na jakość wydawanych dźwięków, zatem transport wymaga wyjątkowych przygotowań i zabezpieczeń. Najpierw należy we właściwy sposób umieścić sprzęt w przystosowanym aucie dostawczym. Po odpowiednim unieruchomieniu fortepianu kierowca rusza w trasę. Niezwykle istotne są też jego umiejętności – styl jazdy w przypadku tak podatnego na zniszczenia instrumentu muzycznego musi być spokojny i ostrożny. Kontrolowanie tego, co dzieje się na drodze, i podejmowanie decyzji z o wiele większym wyprzedzeniem niż w przypadku samochodów osobowych powoduje, że zawód ten mogą wykonywać jedynie bardzo opanowani ludzie, charakteryzujący się sporą wyobraźnią i zmysłem przewidywania. Dzięki temu przewóz fortepianów może odbywać się sprawnie i bezpiecznie – nie zostaną one uszkodzone podczas transportu. Doskonały stan techniczny pojazdu jest również kluczowy. Najlepsze firmy transportowe mają jedynie w pełni sprawne, świetnie przygotowane auta dostawcze. Warto więc zadbać o to, by wynająć profesjonalnego przewoźnika w przypadku tak wymagającego ładunku, jakim niewątpliwie jest fortepian.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz