Materiał Partnera

Jak prawidłowo ustawić antenę telewizji satelitarnej?

Jak prawidłowo ustawić antenę telewizji satelitarnej?

Odpowiednio ustawiona antena telewizji satelitarnej zapewnia nam dostęp do wszystkich opłaconych kanałów. Dzięki temu unikamy też różnego rodzaju zakłóceń, które mogłyby zaburzyć komfort odbioru oglądania telewizji. Jak prawidłowo ustawić antenę telewizji satelitarnej? Co trzeba wiedzieć na ten temat? Kiedy lepiej skorzystać z pomocy fachowców? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym tekście.

Czego potrzebujesz do montażu anteny?

Na początek trzeba znaleźć odpowiednie miejsce do założenia anteny. Ważne, by w pobliżu nie było wysokich drzew, ani budynków, które mogłyby zakłócać odbiór sygnału od strony południowej. Ważne też, by odległość anteny od dekodera byłam optymalna – jeśli będzie większa niż 25 metrów, to możemy mieć problem z jakością odbieranego sygnału. Montażem anteny możemy zająć się samodzielnie, jeśli jednak wolimy mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane poprawnie, lepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy pracowników firmy Piotronic-Service. Ważne, by zestaw do montażu telewizji satelitarnej był kompletny – powinien zawierać antenę satelitarną, konwerter, maszt, uchwyty antenowe, a także kabel i wszystkie niezbędne złącza.

Prawidłowe ustawienie anteny satelitarnej

Posiadając wszystkie niezbędne elementy możemy zająć się ustawianiem anteny. Na początek powinniśmy solidnie przytwierdzić maszt, czyli stalowy element, do którego będzie przymocowana sama antena (tak zwany „talerz”). Maszt najlepiej jest przymocować bezpośrednio do ściany lub innej twardej powierzchni. Potrzebne są do tego specjalne uchwyty. Maszt jest bardzo ważnym elementem całej instalacji – to on musi udźwignąć ciężar całej anteny, dlatego powinien zostać przymocowany do ściany bardzo starannie. Atenę telewizji satelitarnej postarajmy się umieścić jak najbliżej dekodera – wtedy możemy uzyskać lepszą jakość odbieranego sygnału.

Prawidłowe ustawienie anteny

Kluczowe dla dobrej jakości odbioru sygnału telewizji satelitarnej, jest odpowiednie ustawienie anteny. Niestety, wiele osób o tym zapomina i antenę ustawia metodą „na sąsiada” czyli po prostu mniej-więcej podpatrując kierunek, w jaki skierowana jest antena znajdująca się w pobliżu. To duży błąd. Antena powinna idealnie trafiać w satelitę. To pozwoli na najlepszy odbiór sygnału. Istotne są tutaj trzy kąty – kąt konwertera, kąt elewacji i kierunek anteny. Każdy dostawca telewizji satelitarnej precyzyjnie określa, jak należy ustawić antenę, by osiągnąć najlepszy efekt odbioru.

Oceń artykuł (4)
2.3
Komentarze
Dodaj komentarz