Materiał Partnera

Jak pozbyć się odpadów po remoncie?

Jak pozbyć się odpadów po remoncie?

Prace remontowe generują dużą ilość odpadów, które często nie nadają się do wyrzucenia do zwykłego kontenera ze śmieciami komunalnymi. Niewłaściwa gospodarka odpadami grozi też nałożeniem wysokich kar finansowych, dlatego jeżeli po remoncie zostało Ci dużo śmieci, pozostałości materiałów budowlanych oraz elementów instalacji, powinieneś zadbać o odpowiedni transport i odbiór odpadów.

Samodzielne usunięcie odpadów po remoncie

Niektórzy decydują się na samodzielny transport i pozbycie się zalegających śmieci. Takie rozwiązanie może być korzystne, jeżeli odpadów nie jest dużo, a ich gabaryty są łatwe do przetransportowania. Należy jednak pamiętać, że śmieci podlegają segregacji, a dodatkowo trzeba je dostarczyć w wyznaczone do tego miejsce. Nie można przy tym wyrzucać odpadów na dzikie wysypiska, bo grozi to wysokimi sankcjami. W przypadku niewielkiego złomu można sprzedać go do skupu, zyskując dodatkową gotówkę, a nadmiar gruzu oddać na plac budowy, gdyż może się przydać do wylania fundamentów. W praktyce jednak samodzielne pozbycie się odpadów pobudowlanych może sprawić więcej problemów logistycznych i transportowych.

Kontenerowy transport odpadów

Jeżeli zależy Ci na szybkim odbiorze śmieci po remoncie, warto rozważyć skorzystanie z usług firmy, która oferuje kontenerowy transport odpadów. W tym przypadku nie musisz się martwić ani o składowanie śmieci, ani o ich wywóz i późniejszą utylizację. Firmy takie jak BM Trans-kont Marek Kalicki dostarczą Ci specjalny kontener, do którego będziesz mógł na bieżąco wrzucać odpady, co ułatwi późniejsze prace porządkowe po remoncie. Kontenerowy odbiór odpadów dotyczy transportu:

  • ziemi,
  • gruzu,
  • odpadów wielkogabarytowych,
  • złomu,
  • pozostałości po materiałach budowlanych.

Decydując się na kontenerowy odbiór i transport odpadów masz pewność, że cała procedura zostanie przeprowadzona zgodnie z przepisami prawa, a Ty nie narazisz się na kary finansowe w przypadku złej gospodarki odpadami.

Jak wygląda transport kontenerowy?

Transport przeprowadzany jest przez osoby posiadające wymagane kwalifikacje i uprawnienia, dlatego wszystko musi być zorganizowane legalnie. Do transportu wykorzystuje się specjalistyczne pojazdy wyposażone w podajnik do kontenera, co ułatwia przewóz odpadów nawet o dużych gabarytach. Następnie śmieci są segregowane i dostarczane do firm zajmujących się ich utylizacją, co ma duże znaczenie dla ochrony środowiska naturalnego. Koszt takiej usługi jest niewielki, dlatego warto się na nią zdecydować dla własnej wygody i oszczędności czasu.

Opracowanie:
Kraków, Księcia Józefa 196 lok. 1
tel. 603 794 886
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz