Artykuł sponsorowany

Jak oddać auto do złomowania? - Złomowanie Aut Mirostal

Jak oddać auto do złomowania? - Złomowanie Aut Mirostal

Kiedy samochód jest tak uszkodzony, że naprawa zupełnie nie ma już sensu, warto pomyśleć o oddaniu go do złomowania. Poważnie uszkodzonego pojazdu i tak nie sprzedamy, a jego kasacja zawsze pozwoli nam odzyskać chociaż cześć pieniędzy. Warto jednak pamiętać, że nie wystarczy przewieźć takiego samochodu na złomowisko. Konieczne jest także dopełnienie kilku istotnych formalności. Jak się za to zabrać? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z firmy Złomowanie Aut Mirostal.

Złomowanie pojazdu – obowiązki kierowcy

Złomowania pojazdu, którego jesteśmy właścicielem nie powinniśmy powierzać osobom trzecim. Zdarzają się osoby oferujące odkupienie od nas auta w celu oddania go na złom, jednak to często zwykli oszuści, a za naszą naiwność będziemy musieli zapłacić wysokie kary. Jak mówi przedstawiciel firmy Złomowanie Aut Mirostal mieszczącej się w Komornikach w województwie wielkopolskim:

W momencie oddawania pojazdu na złom, kierowca musi mieć przy sobie komplet dokumentów. Konieczny jest dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający naszą tożsamość, a także dowód rejestracyjny pojazdu albo karta pojazdu.

W razie braku wspomnianych powyżej, należy okazać jakiś inny dokument potwierdzający dane, które są zawarte w dowodzie rejestracyjnym.

Złomowanie pojazdu – obowiązki skupu

Nie tylko kierowca musi zadbać o dopełnienie formalności w momencie oddawania pojazdu na złom. Obowiązki ma także skup. Taka firma może przyjąć tylko auto wyłączone z eksploatacji, które posiada numer VIN, lub numer nadwozia. Obowiązkiem pracowników skupu jest także unieważnienie:

  • dowodu rejestracyjnego,

  • tablic rejestracyjnych,

  • karty pojazdu.

Poza tym, skup powinien przekazać kierowcy oświadczenie o unieważnieniu tych dokumentów, oraz zaświadczenie potwierdzające przeprowadzenie złomowania pojazdu. Ponadto w ciągu 7 dni od kasacji pojazdu, skup musi wysłać zaświadczające o tym dokumenty do wydziału komunikacji urzędu gminy właściwego dla swojej lokalizacji. Warto pamiętać, że za odebranie pojazdu firma złomująca nie powinna pobierać żadnych opłat, chyba, że auto waży mniej niż jest to zapisane w dowodzie rejestracyjnym.

Co po złomowaniu?

Oddanie pojazdu do kasacji to nie koniec obowiązków kierowcy. Po wizycie w skupie złomu powinniśmy w ciągu 30-tu dni udać się do wydziału komunikacji w naszym urzędzie gminy. Tam musimy złożyć wniosek o wyrejestrowanie naszego pojazdu. Zanim to zrobimy, upewnijmy się, że mamy uregulowane opłaty za ubezpieczenie OC. Dopiero to kończy formalności związane z kasacją pojazdu.

Złomowanie może przeprowadzić firma Mirostal, której właścicielem jest Jerzy Kowalski. Przedsiębiorstwo oferuje swoim klientom uczciwą wycenę samochodów oraz sprawną obsługę. Klienci otrzymują zapłatę w gotówce oraz dokumenty z przekazania pojazdu po jego sprzedaży. Dodatkowo, firma prowadzi skup złomu. Przyjmuje m.in. stal, żeliwo, miedź, aluminium, mosiądz, brąz i ołów. Przy większych ilościach daje możliwość odbioru złomu własnym transportem. Firma skupuje również puszki aluminiowe.

Opracowanie:
Komorniki, Kościelna 45
tel. 784 245 745
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz