Artykuł sponsorowany

Jak naprawiane są zbiorniki na wodę pitną?

Jak naprawiane są zbiorniki na wodę pitną?

Uszkodzenie zbiornika na wodę pitną to poważny problem. Jego naprawa jest trudną i wymagającą sztuką. Niezbędne jest zastosowanie do niej specjalnych, certyfikowanych materiałów, które uszczelnią zbiornik i nie zaszkodzą jakości wody.

Woda to podstawa

Bez wody pitnej nie ma życia. Jej zasoby na Ziemi są mocno ograniczone, dlatego powinniśmy dbać o każdą jej kroplę. Niestety zdarza się, że zbiorniki na wodę pitną ulegną zniszczeniu. W takiej sytuacji trzeba działać szybko. Im później zareagujemy na awarię, tym większe będą straty. Dlatego od razu najlepiej jest wezwać na pomoc firmę, która specjalizuje się w naprawie zbiorników wodnych.

Specjalna technologia

Naprawa zbiorników wodnych wymaga nie tylko dużego doświadczenia, ale także zastosowania nowoczesnej technologii. Renowacja zbiorników wodnych zwykle wykonywana jest przy pomocy mikrokrzemionkowego betonu natryskowego KERASAL.  To materiał dopuszczony do naprawy zbiorników zgodnie z normą PN EN 1508. Użycie takiego betonu – wzbogaconego o mikrokrzemionkę i pozbawionego dodatków organicznych, zapewnia zbiornikom wody pitnej doskonałą szczelność bez żadnej szkody dla wody. Takie zbiorniki są bardzo ważne w każdym systemie dostarczającym wodę pitną do domów czy zakładów przemysłowych. Od ich kondycji zależy to, czy woda będzie zdrowa i czy nie będzie uciekać przez szczeliny.

Ważny element

Od zbiorników wody pitnej zależy bardzo wiele czynników związanych ze spożywaną przez nas na co dzień wodą. Powinny zapewniać przede wszystkim nieszkodliwość chemiczną, fizyczną i mikrobiologiczną. Poza tym niezmiernie ważna jest ich wysoka wytrzymałość mechaniczna i odporność na hydrolizę. Oczywiście takie zbiorniki muszą być w stu procentach wodoszczelne, wszystkie połączenia powinny być solidne, a cała konstrukcja łatwa w utrzymaniu, dzięki gładkiej, homogenicznej powierzchni. Firmą, która zajmuje się profesjonalną renowacją zbiorników wodnych, jest Spec-Bud. P. Kimak. Przedsiębiorstwo dysponuje niezbędnym sprzętem i materiałami oraz przede wszystkim szerokim doświadczeniem w tego rodzaju specjalistycznych pracach budowlanych.  Dzięki przeprowadzanej przez nich renowacji każdy zbiornik na wodę pitną może odzyskać pełną sprawność. Do pracy wykorzystują wspomniany już wyżej specjalny beton natryskowy KERASAL. Pracują nim już od 2008 roku. Potrafią naprawić uszkodzony zbiornik i znacznie wzmocnić jego konstrukcję. Firma realizuje też inne specjalistyczne usługi budowlane, takie jak wzmacnianie konstrukcji budowlanych, renowacja obiektów zabytkowych i inne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz