Materiał Partnera

Jak należy dokładnie czyścić wykładzinę PVC?

Jak należy dokładnie czyścić wykładzinę PVC?

Od wielu lat wykładzina PVC stosowana jest w budynkach o dużym natężeniu ruchu ze względu na jej wiele korzyści. Oczywiście konserwacja wykładziny PVC wymaga posiadania specjalnych narzędzi oraz odpowiedniej wiedzy. Utrzymanie podłogi w czystości wcale nie jest trudne, jednak wymaga regularnych czynności przy użyciu określonych środków chemicznych. Ten materiał charakteryzuje się długą wytrzymałością oraz brakiem uszkodzeń mechanicznych nawet przez długi czas użytkowania.

Korzystny wybór – wykładzina PVC

Obecnie na rynku pojawia się wykładzina PVC w bogatej gamie kolorystycznej oraz z ciekawymi wzorami. Dlatego coraz częściej jest ona wykorzystywana w nowoczesnym budownictwie, gdzie w ciągu dnia przewija się naprawdę wiele osób. Specjaliści z firmy Tanaj Bogdan Jasiński uznają wykładzinę za alternatywę dla drewnianych podłóg czy też kamiennych i ceramicznych płytek. Ten materiał charakteryzuje się elastycznością oraz tłumi wszystkie dźwięki. Czyszczenie wykładziny PVC nie jest trudne, jednak wymaga stosowania odpowiednich preparatów. Nie należy zapomnieć o tym, że wykładzina nie należy do łatwopalnych materiałów, charakteryzuje się łatwością w montażu oraz dość niską ceną. Ten materiał z pewnością posłuży przez długie lata i nie będzie posiadał widocznych śladów użytkowania.

Utrzymanie wykładziny w czystości

Wykładzina PVC wymaga regularnego zamiatania oraz odkurzania. Dzięki czemu będzie można na bieżąco usuwać plamy oraz zabrudzenia. Czyszczenie wykładziny PVC powinno odbywać się przy pomocy czystej wody, z plamami najlepiej poradzi sobie ocet. Najlepiej wykładziny czyścić miękkimi ściereczkami, gąbką oraz plastikowym kuchennym czyścikiem. Czyszczenie wykładziny PVC nie powinno odbywać się przy pomocy twardej szczotki, ponieważ może ona uszkodzić myta powierzchnię. Nie należy stosować zbyt dużej ilości wody, gdyż wykładzina została wykonana z oleju lnianego. Z kolei nadmiar wody może spowodować jej pęcznienie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przecieranie powierzchni suchą szmatką, co pomoże wchłonąć nadmiar wody. Po położeniu nowego linoleum, w powietrzu unosi się zapach silnych środków, które można zniwelować, wykonując kilka czynności pielęgnacyjnych. Z kolei nadanie blasku odbywa się przez nakładanie odpowiedniego środka z dodatkiem wosku.
Opracowanie:
Koszalin, Bohaterów Warszawy 24-26
tel. 94 345 45 18
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz