Materiał Partnera

Jak kupować części samochodowe w Internecie?

Jak kupować części samochodowe w Internecie?

Kupno części samochodowych przez Internet opłaca się bardziej niż zakupu w serwisie stacjonarnym czy zakup części przez mechanika dokonującego naprawy. Jednak aby i tu nie narazić się na straty, trzeba wiedzieć, jak należy kupować. Przyjrzyjmy się najważniejszym aspektom, na jakie należy zwrócić uwagę, czyli jakość i cena. Chociaż to drugie jest zazwyczaj czynnikiem przeważającym szalę, nie zapominajmy, że o tym, jak szybko konieczna będzie kolejna naprawa, decyduje to pierwsze.

Wysoka jakość przy atrakcyjnej cenie

Sklepy internetowe prowadzące sprzedaż części samochodowych to optymalne połączenie: produkty wysokiej jakości przy jednocześnie dość niskiej cenie. Często mają też bogatszy asortyment niż stacjonarne sklepy motoryzacyjne. Przez Internet kupimy niemal każdą część budowy pojazdu: od części karoseryjnych, przez chłodnice, wentylatory i pompy, na lampach samochodowych kończąc. Bogaty wybór części samochodowych ma w swojej ofercie Auto-Kram.

Kluczem jest tu jednak źródło, od którego kupujemy części. Bezpieczniejszym wyborem będzie znany dostawca, sklep o już ukształtowanej opinii wśród klientów, który daje nam gwarancję jakości kupowanych elementów. Takim jest Auto-Kram prowadzący sprzedaż części samochodowych do Opla, Nissana i forda, a także innych marek samochodów.

To alternatywa atrakcyjna w porównaniu z wysokimi cenami oryginalnych części samochodowych oferowanymi przez autoryzowane stacje obsługi. Cena markowych zamienników w Internecie może być nawet dwukrotnie niższa. Jednocześnie zamienniki takie niczym nie ustępują oryginałom pod względem jakości. Często pochodzą od tych samych producentów, a niższą cenę zawdzięczają temu, że na opakowaniu nie został umieszczony logotyp marki samochodowej.

Ryzyko korzystania z części używanych

W naprawie samochodu najważniejsze zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania. Auto ma nam służyć długo, dlatego nie warto za bardzo na nim oszczędzać. Lepiej jest wydać trochę więcej pieniędzy, ale mieć pewność, że pojazd nas nie zawiedzie w potrzebie, co mogłoby być nawet tragiczne w skutkach.

Z tego też powodu powinniśmy unikać kupowania części używanych. Chociaż są one tańsze od nowych, mogą nam sprawić więcej problemów. Ich żywotność jest decydowanie krótsza od nowych części – to prowadzić może do częstszych napraw w przyszłości, a tego chcemy uniknąć poprzez wymianę niesprawnego elementu. Unikajmy więc kupowania części od indywidualnych wystawców na portalach aukcyjnych – nie możemy mieć pewności co do stanu kupowanej części, a w przypadku wprowadzenia w błąd, trudniej będzie nam dochodzić swoich praw.

Opracowanie:
Warszawa, Trakt Lubelski 346
tel. 506 222 614
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz