Materiał Partnera

Jak działają wypożyczalnie samochodów?

Jak działają wypożyczalnie samochodów?

Wypożyczalnie samochodów mają coraz większe grono klientów. Cieszą się dużą popularnością przede wszystkim w większych miastach. Turystom często nie opłaca się przyjeżdżać własnym samochodem i lepiej go po prostu wypożyczyć na miejscu. Również i lokalni mieszkańcy korzystają z tego rozwiązania, gdy zajdzie taka potrzeba. Jak taka usługa wypożyczenia auta wygląda w praktyce?

Przywiezienie samochodu pod wskazany adres

Co ciekawe, obecnie chcąc wypożyczyć samochód, wcale nie trzeba od razu jechać do wypożyczalni. Wystarczy jedynie poprzez Internet wybrać odpowiedni samochód, wypełnić stosowny formularz i ustalić miejsce odbioru pojazdu. Rezerwacji dokonać można na ogół również telefonicznie – taką usługę oferuje przykładowo wypożyczalnia samochodów 24cars.pl. Płatność odbywa się wówczas gotówką podczas odbioru samochodu. Pracownik przyjeżdżający pod wskazany adres niekiedy dysponuje także wygodnym terminalem płatniczym. Możliwa jest więc i płatność kartą. Oczywiście wypożyczający musi posiadać prawo jazdy i pewne podstawowe dokumenty.

Regulamin wypożyczenia samochodu

Podczas wypełniania formularza podaje się swoje dane osobowe oraz ustala termin i okres wynajmu samochodu. Od razu wiadomo też, jaka będzie cena takiej usługi. Warto przy tym zapoznać się z ogólnymi warunkami wypożyczenia. Każda ze stron ma w tym przypadku pewne prawa i obowiązki. Szczególnie istotne są zapisy, które dotyczą toku postępowania w przypadku kolizji drogowej. Przedstawiciel wypożyczalni, który zjawia się na miejscu posiada na ogół już przygotowaną umowę, którą wystarczy podpisać. Pojazd oddawany klientowi jest zatankowany do pełna. Przed jego oddaniem należy zapas paliwa uzupełnić do takiego samego poziomu.

Opcje dodatkowe

Co więcej, wypożyczany samochód można doposażyć w akcesoria różnego rodzaju. Czasem bywa to płatne. Obecnie większość wypożyczanych aut w standardzie ma już ładowarki samochodowe czy uchwyty na telefon. Często dodatkowo zażyczyć sobie można nawigację i foteliki dla dzieci. Coraz częściej wypożyczalnie samochodowe nie oczekują od swoich klientów żadnej kaucji. Dodatkowo warto śledzić poszczególne oferty, gdyż niekiedy natknąć się można na naprawdę ciekawe promocje czy rabaty dla nowych klientów. Wypożyczalnie aut działają w zasadzie przez cały czas. Auto wypożyczyć więc można tylko, gdy zajdzie taka potrzeba. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób się na takie rozwiązanie decyduje. Tak robią m.in. turyści przyjeżdżający do innego miasta bądź kraju.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz