Artykuł sponsorowany

Jak działają skupy palet?

Jak działają skupy palet?

Drewniane palety są powszechnie stosowane w wielu branżach. Ułatwiają transportowanie i składowanie towarów w hurtowniach, sklepach, halach produkcyjnych i magazynowych. W ostatnich latach na popularności zyskały również jako materiał na meble ogrodowe oraz inne elementy wyposażenia domu. Również z tego powodu rozwinęły swoją działalność skupy palet. Dowiedz się, jak funkcjonują!

 

Skup palet – co to za miejsce?

Skup palet nabywa używane palety drewniane od klientów. Jest to towar, który może być użytkowany przez wiele lat. Biznes ten opiera się o proste zasady funkcjonowania, polegające na skupowaniu od sprzedających palet w niskiej cenie, a odsprzedawaniu ich z zyskiem. Często są to elementy pochodzące z placów budowy, sklepów, firm logistycznych.

 

Profesjonalny skup palet dokonuje obrotu nawet kilkoma tysiącami palet w miesiącu. Wszystko zależy tu przede wszystkim od oferty oraz lokalizacji firmy. Uszkodzone palety, jeśli to możliwe, są naprawiane. Są one też chętnie nabywane po niższych cenach przez indywidualnych klientów, którzy przerabiają je według własnych potrzeb. Stanowią zatem dla skupu potencjalny zysk. Gdy uzupełnienie ubytków nie jest możliwe, są one traktowane jako odpad, a skup wystawiają odpowiednie dokumenty, które świadczą o legalnym pozbyciu się go.

 

Klientami skupów są zarówno osoby indywidualne, jak i podmioty gospodarcze. Mogą oni oddać kilka, kilkanaście, a nawet kilkaset sztuk jednocześnie. Z uwagi na fakt, iż w obrocie funkcjonuje wiele typów palet, po przywiezieniu ich do skupu dokonuje się ich oględzin oraz wyceny. Ważne są tu takie parametry jak materiał, stopień zużycia oraz wymiary.


Cechy dobrego skupu palet

Profesjonalny skup palet powinien dysponować wystarczająco dużym miejscem, do ich składowania. Jak wskazują doświadczeni specjaliści Ser-Pal Borys Serafin, biznes ten wymaga odpowiednio przygotowanego zaplecza. Konieczne jest jego zabezpieczenie przed kradzieżą oraz przede wszystkim pożarem. Obszar, na którym magazynowane są palety, jest często ogrodzony, a także zabezpieczony systemem monitoringu.

Skup palet musi prowadzić odpowiednią dokumentację, w której notowane są źródła pozyskiwanego towaru. Nabycie palet wymaga wystawienia umowy sprzedaży, w której zamieszcza się takie informacje jak: numer umowy, strony umowy, datę wystawienia, określenie ilości i wymiarów palet, podpisy stron.

Tak wystawiony dokument zwalnia sprzedającego z obowiązku uregulowania podatku związanego z ochroną środowiska.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz