Materiał Partnera

Transport palet – co zrobić, by przebiegał szybko i sprawnie?

Transport palet – co zrobić, by przebiegał szybko i sprawnie?

Palety są bardzo wdzięcznym materiałem do transportu. Zostały wymyślone właśnie po to, by ułatwić i przyspieszyć załadunek i rozładunek różnych towarów. Zunifikowane wymiary i funkcjonalności, takie jak łatwość w przewożeniu wózkiem widłowym, pozwalają na bardzo wygodne przewożenie palet właściwie w każde miejsce.

Zawsze na czas

Transport palet przebiega zwykle bardzo szybko i sprawnie, głównie ze względu na mniejszą ilość czasu potrzebną do załadunku i rozładunku. Dzięki zastosowaniu palet, kierowca nie marnuje wiele czasu na przeładunek i błyskawicznie może ruszać w dalszą drogę. Palety dają możliwość przewożenia rozmaitych produktów – od cegieł, po soki w kartonach.

Nasza firma oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu przewozu ładunków specjalnych, ciężkich i ponadgabarytowych. Oferujemy usługi w zakresie transportu krajowego i międzynarodowego, a także spedycji międzynarodowej – wyjaśnia właściciel firmy Solmar. Palety nowe i używane.

Dobrze przygotowane

Zanim nasz towar ruszy w drogę, należy właściwie przygotować palety do transportu. Jak to zrobić? Zgodnie z prawem obowiązek odpowiedniego przygotowania ładunku spoczywa na jego nadawcy. Oczywiście, jeśli współpracujemy z rozbudowaną firmą logistyczną, to ona się tym zajmie. Jeśli jednak zamawiamy wyłącznie transport, o ładunek musimy zatroszczyć się sami. Najważniejsze to zorganizować przesyłkę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Istotne jest uwzględnienie dopuszczalnej masy pojazdów i nacisków osi. Mówiąc inaczej – musimy dopasować wagę naszego ładunku do możliwości pojazdu transportowego.

Palety dobrze dobrane

Palety występują w wielu różnych rodzajach – trzeba dobrze dopasować je do środka transportu, którym będzie przewożony nasz ładunek, oraz do typu przesyłki. Ważny jest nie tylko materiał, z jakiego wykonane zostały palety – powinniśmy także sprawdzić ich stan techniczny. Najczęściej do transportu drogowego wykorzystuje się palety drewniane. Zanim umieścimy na nich ładunek, upewnijmy się, że nie ma żadnego śladu gnicia. Zniszczone palety uniemożliwią bezpieczne przewiezienie naszego towaru. Kiedy mamy już odpowiednie palety, powinniśmy zabrać się za odpowiednie ułożenie na nich towaru. Zwróćmy uwagę, by ciężar rozłożyć równomiernie. Paczki możemy kłaść jedne na drugich, dzięki czemu łatwiej zabezpieczymy je później folią. Pamiętajmy też o wymogach dotyczących wysokości towaru wraz z paletą – zwykle nie może ona przekraczać 180 cm. Ładunek zabezpieczamy folią i taśmą – tak przygotowany może bezpiecznie zostać dostarczony w każdy zakątek Europy.

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz