Artykuł sponsorowany

Jak dopasować welon do sukni ślubnej?

Jak dopasować welon do sukni ślubnej?

Ślub to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w życiu każdej kobiety. I choć wybór sukni ślubnej stanowi nie lada wyzwanie, to również dobór odpowiedniego welonu bywa powodem wielu dylematów i rozterek. Jak zatem dopasować ten istotny atrybut stylizacji panny młodej? Czym się kierować? Co wybrać? Poniższy artykuł może pomóc wam rozwiać te wątpliwości. Zapraszamy do lektury!

Po pierwsze suknia

Oczywiście najważniejszym wyznacznikiem jest suknia ślubna. Styl, w jakim utrzymana będzie suknia, ma istotny wpływ na wybór ozdoby głowy. Bardzo ważny jest fason oraz detale kreacji. Czasami warto zrezygnować z gęstego welonu, jeśli największym atutem sukni jest przepiękne rozcięcie na plecach - szkoda je zakrywać. Ważne, aby welon był w odcieniu sukni lub nieznacznie jaśniejszy. Pamiętaj, że nie może on być nigdy w ciemniejszym kolorze niż kreacja. W przypadku bogato zdobionej sukni nie dobieraj biżuteryjnej ozdoby głowy. Gładki welon będzie idealnym dopełnieniem całej stylizacji. Natomiast, gdy twoja suknia będzie jednolita, to spokojnie możesz postawić na welon ozdobiony koronkową lamówką czy innymi aplikacjami. Gdzie zatem kupić suknię idealną? Koniecznie sprawdź ofertę salonu CHIC by Magda Flig z Konina. 

Długość

Welony krótkie (ok. 50 cm), sięgające do ramion najlepiej prezentują się na filigranowych paniach. Wspaniale pasują do stylizacji retro z lat 50. i 60. Jest to także dobra opcja do prostych sukni. Genialnie sprawdzą się do w zestawieniu z kreacjami mocno podkreślającymi plecy lub talię. Z kolei welon średni (ok. 65-70 cm.) to uniwersalna długość, która świetnie prezentuje się zarówno na wysokich, jak i drobnych sylwetkach. Będzie doskonale pasował do kreacji ślubnych o kroju litery “A”, jak i tzw. księżniczek.

Welon długi (ok. 90-100 cm.) świetnie sprawdzi się w sukniach o kroju rybki bądź kreacjach o kroju litery “A”. Natomiast welon bardzo długi to ten kończący się tuż nad ziemią. Lepiej nie wybierać go w przypadku sukni z trenem, a jeśli już, to powinien być nieznacznie dłuższy. Ten wariant świetnie wysmukla sylwetkę. No i na koniec pozostaje nam tzw. welon katedralny. Polecany jest do długich sukien. Jednak w przypadku tej opcji należy pamiętać, że tak długa ozdoba może powodować pewne trudności w trakcie chodzenia, dlatego należy bardzo dobrze przemyśleć ten wybór.

Objętość

Oczywiście bardzo ważną kwestią jest także objętość welonu. Mowa tutaj o standardowych szerokościach 140, 180 i 275 cm. Pierwsza opcja nie zakrywa ramion i sprawdzi się idealnie do kreacji, której detale warte są wyeksponowania (zdobienia na rękawach itp.). Z kolei drugi wariant bardziej przykrywa ramiona i genialnie pasuje do gorsetowych sukien. Natomiast ostatnia opcja (najobszernieszja) nada się do prostych oraz niezbyt ozdobnych sukien.

Opracowanie:
Konin, Plac Zamkowy 14
tel. 516 033 877
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz