Materiał Partnera

Jak dobrać dekorację samochodu ślubnego?

Jak dobrać dekorację samochodu ślubnego?

Dekoracja auta ślubnego to czynność o której nie może zapomnieć żadna Para Młoda. Czasem jednak jest to element, który narzeczeni pozostawiają na sam koniec prac organizacyjnych, przez co jest on mało dopracowany lub wręcz gryzący się z ogólnym charakterem wydarzenia albo nawet stylistyki samego pojazdu. O czym bezwzględnie należy pamiętać na etapie dobierania dekoracji samochodu ślubnego? Zapraszamy do lektury.

Pamiętacie o żywych kwiatach!

Świeże kwiaty absolutnie nigdy nie wychodzą z mody i stanowią bazę do stworzenia ciekawej i pięknej dekoracji samochodu, istotne znaczenie ma jednak ich idealne dopasowanie do pojazdu pod względem stylistycznym. Tomasz Kowalski z kwiaciarni La Zuu z Bydgoszczy przyznaje, że powinniśmy wziąć pod uwagę m.in. to, jaki bukiet ma Panna Młoda oraz z jakim autem mamy do czynienia. Jeśli jest ono nowoczesne, zdecydowanie nie sprawdzą się tradycyjne kwiaty takie jak goździki, które będą wywoływać wrażenie niespójności. Zupełnie inaczej będzie w przypadku auta klasycznego – tutaj zdecydowanie warto pokusić się o kwiaty takie jak gerbery czy tulipany. Jeśli trudno nam się zdecydować na odpowiedni typ, najbardziej ponadczasowym wyborem będą zawsze uniwersalne i zawsze modne róże.

Prawidłowy montaż, który… nie zniszczy pojazdu

Dekoracja auta ślubnego może być nieco bardziej finezyjna i oryginalna, musimy jednak pamiętać o tym, aby nie zawierała elementów potencjalnie niebezpiecznych dla karoserii. Chodzi przede wszystkim o elementy ostre, w tym druty, a także taśmy klejące oraz kleje. Aby uniknąć takich sytuacji, ozdoby i kwiaty powinniśmy montować do lusterek, maski silnika lub klamek, ewentualnie wykorzystać do tego celu takie akcesoria jak przyssawki.

Dekorowanie samochodu ślubnego – czego bezwzględnie unikać?

W przypadku ozdabiania pojazdu na ślub zdecydowanie króluje zasada: im mniej, tym lepiej. Warto unikać przede wszystkim kwiatów sztucznych, a także przerysowania, czyli akcesoriów takich jak misie, balony, ciągnące się za jadącym autem wstęgi i płachty materiału. Trzeba o tym pamiętać szczególnie, że sam auto powinno być już ozdobą, wymagającą zaledwie kilku drobnych detali.

Dekorowanie samochodu ślubnego nie musi być trudne i czasochłonne, o ile będziemy kierować się kilkoma praktycznymi wskazówkami. Główną z nich jest podążanie za ogólną stylistyką wydarzenia, co będzie miało przełożenie m.in. na wybór rodzaju żywych kwiatów. Jeśli mamy co do tego wątpliwości, warto dopytać o ten szczegół doświadczonych florystów, którzy doradzą nam najlepszą opcję i stworzą subtelną dekorację idealną do modelu auta.
Opracowanie:
Bydgoszcz, Grunwaldzka 36
tel. 507 174 060
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz