Artykuł sponsorowany

Jak dobrać automatykę do bram? Poradnik SolGate

Jak dobrać automatykę do bram? Poradnik SolGate

Automatyka do bram zyskuje coraz większą popularność ze względu na wygodę. Rozwiązanie to pomaga zaoszczędzić czas związany z otwarciem wjazdu dla gości, ale też niweluje takie sytuacje, jak szarpanie się z zacinającą się bramą podczas ulewy lub śnieżycy. Można dobrać parametry automatyzacji tak, aby dopasowane były do potrzeb mieszkańców, ustawiając choćby czas otwierania się bramy.

W jaki sposób zadbać o wytrzymałość i żywotność automatyki

Tym, co musimy określić jako pierwsze, są wymiary oraz waga bramy. Ten drugi czynnik determinuje żywotność siłownika. Ogólna zasada jest taka, że bramy przesuwne osiągają większą wagę od bram skrzydłowych. Aby zwiększyć żywotność automatyki, należy również pamiętać o takich funkcjach, które umożliwią miękki start bramy, zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe oraz umożliwią pracę automatyki na niskim napięciu. 

Jaki rodzaj zasilania do bram automatycznych?

Bramy przesuwne oraz skrzydłowe wymagają zamontowania ziemnego przewodu zasilającego. Musi on charakteryzować się mocą 230 V i zostać odpowiednio głęboko usytuowany - tak, aby brama nie była narażona na uszkodzenia w wyniku zwykłej pracy. To samo dotyczy zasilenia domofonu, lamp ostrzegawczych i innych elementów, które trzeba rozmieścić na bramie. Istnieją jednak rozwiązania, które pozwalają na zastosowania automatyki również w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu - tłumaczą pracownicy firmy SolGate z Warszawy.

Bramy zasilane na baterię słoneczną

W przypadku, kiedy brama nie wymaga użycia dużego siłownika, rozwiązaniem może być zasilanie za pomocą niewielkiej baterii słonecznej z akumulatorem. Mogą one zmagazynować energię, która wystarcza do realizacji kilkudziesięciu cykli zamykania oraz otwierania bramy. Na wybór tego wariantu ma wpływ również intensywność pracy siłownika do bramy wjazdowej.

Częstotliwość użytkowania bramy a odpowiednia automatyka

Intensywność pracy bram można podzielić na przydomową oraz intensywną. Pierwsza z nich nie przekracza 50 cykli otwierania i zamykania wjazdu na dobę. Drugi wariant adresowany jest do bram, które muszą wykonać powyżej 50 takich cykli. Zastosowanie jej wymaga siłownika o mocniejszym napędzie oraz sterowników o większej pamięci. Rzadko kiedy takie rozwiązanie wykorzystywane jest w budownictwie mieszkalnym, a najlepszym sposobem, aby dobrać odpowiednią automatykę do bram, jest konsultacja ze sprzedawcą. Najlepiej w tym celu oszacować ile cykli wykonuje brama, którą chcemy zautomatyzować.

Oferta firmy SolGate

Firma SolGate specjalizuje się w automatyce do bram. Zespół SolGate składa się z licencjonowanych profesjonalistów. Wartości firmy to rzetelność, terminowość i nastawienie na sukces. Oferuje kompleksowe podejście do projektów, od darmowej wyceny po konserwację i pełną obsługę serwisową. SolGate montuje i serwisuje automatykę renomowanych firm, takich jak Nice, Beninca, Faac, Came, BFT, Elektrobim, Somfy i DTM. Oferuje także montaż paneli fotowoltaicznych oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowań. Firma świadczy usługi montażu i serwisu systemów monitoringu i kontroli dostępu. Zapewnia indywidualne podejście do każdego klienta oraz wysoką jakość usług.

Opracowanie:
Warszawa, Radziwie 5 lok. 140
tel. 519 195 249
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz