Artykuł sponsorowany

Izolacja natryskowa pianką poliuretanową

Izolacja natryskowa pianką poliuretanową

W klimacie umiarkowanym, między innymi charakterystycznym dla wszystkich regionów naszego kraju, najlepszych materiałem izolacyjnym w budownictwie, jest obecnie pianka poliuretanowa zamknięto i otwarto komórkowa, która jest znacznie lepsza od styropianów, czy też od wełny mineralnej. Jej przewaga nad dwoma poprzednimi wyrobami, zasadza się głównie na dokładności izolacyjnej – eliminacja mostków termicznych itd. – a także na łatwości w aplikowaniu.

Błyskawiczny proces izolacyjny

Pianki poliuretanowe, są stosowane między innymi do izolacji poddaszy. Technologia natryskowa, zapewnia błyskawiczny proces wykonawczy, który nie wymaga również długotrwałego przygotowywania surowca, a także późniejszego, długiego jego wykańczania. Dla przykładu, poddasze o powierzchni 100 metrów kwadratowych, można bez problemu wyłożyć izolacją w zaledwie kilka godzin! Doliczyć warto do tego łatwy proces dostawy na plac budowy pianki PUR, która jest bardzo lekka.

Warto wiedzieć! Pianka poliuretanowa, stosowana jest również do izolowania dachów płaskich. Przy tak prostych konstrukcjach, jednego dnia można wyłożyć nią powierzchnię nawet 1000 metrów kwadratowych. Stosując pianki PUR stawia się zatem nie tylko na wypełnianie idei budownictwa pasywnego, tj. energooszczędnego, ale także na inwestycyjne oszczędności, dotyczące przede wszystkim czasu prac.

Pianka PUR zamknięto i otwarto komórkowa!

Pianka PUR występuje w formie natryskowej w dwóch wersjach zamknięto i otwarto komórkowej. Warto przy tym wiedzieć, że pierwsze z nich charakteryzują się chmurką, zamkniętych pęcherzyków. Drugie zaś przypominają swoistą gąbkę. Przy wykonywaniu danych prac wykończeniowych, ważne jest zatem doświadczenie i szerokie wyspecjalizowanie wykonawców, którzy muszą wiedzieć, jaką technologię zastosować do danych konstrukcji. Pianki PUR zamknięto komórkowe wybiera się do tworzenia izolacji: dachów płaskich, stropodachów wentylowanych, podłogi na gruncie, stropów nad pomieszczeniami bez ogrzewani; a piankę PUR otwarto komórkową, do izolacji: dachów skośnych, stropodachów wentylowanych, stropów belkowych, podłóg na legarach, ścian szkieletowych oraz ścian zewnętrznych ocieplanych metodą lekką suchą.

Z pełnym zakresem wykorzystania materiału poliuretanowego, warto zapoznać się wraz z firmą wykonawczą AGA-PUR, która przed działaniami inwestycyjnymi, zawsze dokonuje pomiarów poziomu izolacji termicznej, akustycznej i wodnej. Odpowiednia modernizacja, zawsze powinna być wdrażana po szczegółowych analizach, czy nawet świadectwach energetycznych! 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz