Idealny blender do smoothie i koktajli. Jaki blender kupić?

Idealny blender do smoothie i koktajli. Jaki blender kupić?

Uwielbiasz gęste smoothie i pożywne koktajle? Chcesz się zdrowo odżywiać? Koniecznie pomyśl o zakupie blendera. Urządzenie pomoże rozdrobnić nawet najtwardsze produkty. Przygotujesz szybko nie tylko zdrowe musy owocowe i warzywne zupy, ale także smaczne desery i ciasto na naleśniki. Przeczytaj porady i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie blendera.

Blender kielichowy czy ręczny?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje blenderów. Blender ręczny jest praktyczny, lekki i poręczny. Możesz miksować zupy bezpośrednio w garnku lub przygotowywać potrawy w dołączonym do zestawu pojemniku. Jeśli nie masz w kuchni zbyt dużo miejsca, pomyśl nad zakupem blendera ręcznego.

Alternatywą dla blendera ręcznego jest blender kielichowy, czyli blender stojący. Tego typu sprzęt jest większy, ale może mieć większą moc, a składniki są miksowane w kielichu. Plusem urządzenia jest samodzielna praca oraz to, że blender jest w stanie rozdrobnić nawet twarde składniki.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Wysoka moc czy brak ograniczeń?

Jeśli zależy ci na blenderze, który rozdrobni nawet najtwardsze składniki, konieczne zwróć uwagę na moc. Im wyższa, tym urządzenie będzie efektywniej miksować produkty. W tym przypadku lepszy będzie przewodowy blender stojący niż ręczny. Zależy ci na komforcie obsługi i nie chcesz ograniczać się kablem? Wybierz blender z wbudowanym akumulatorem. Niestety takie bezprzewodowe urządzenia będą miały mniejszą moc.

Plastik czy stal nierdzewna?

Kolejną ważna kwestią przy zakupie blendera do koktajli, musów, zup i innych potraw jest zwrócenie uwagi na materiał i jakość wykonania. Górny uchwyt jest zwykle wykonany z plastiku, jednak najważniejsza jest część dolna. Tańsze egzemplarze mają plastikową końcówkę, a droższe ze stali nierdzewnej – drugie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze i ma więcej zalet.

Końcówka ze stali nierdzewnej jest odporna, wolniej się niszczy, pozwala na efektywne rozdrabnianie nawet w wysokiej temperaturze. Poza materiałem końcówki istotny jest wybór noży. W modelach można spotkać zwykle noże dwu- lub czteroskrzydłowe. Szczególnie praktyczne są urządzenia z wymiennymi nożami, które są praktyczne i łatwe w czyszczeniu.


Komfort użytkowania

Jeśli zamierzasz często korzystać z blendera, szczególnie istotna powinna być wygoda użytkowania. Zwróć uwagę na maksymalny czas pracy i wybieraj modele, których uchwyt ma powierzchnię antypoślizgową. Równie ważna jest możliwość łatwego czyszczenia, co zagwarantuje prosty demontaż noży i końcówek. Na komfort używania ma wpływ też poziom hałasu. Tańsze modele pracują zwykle głośniej niż produkty z wyższej półki.  

Praktyczne funkcje

Chodzi tu przede wszystkim o możliwość wyboru prędkości. Tanie modele pozwalają na wybór tylko jednej lub dwóch prędkości. Zwróć więc uwagę na sprzęt, który gwarantuje płynną regulację prędkości, którą możesz samodzielnie dostosować w czasie pracy.

Przydatne dodatki

W sklepach możesz kupić samodzielne blendery, a także zestawy wyposażone w dodatkowe końcówki, np. do ubijania lub spieniania mleka. Niektóre zawierają też rozdrabniacz, szczególnie potrzebny do szatkowania i rozbijania twardych składników. Możesz zwrócić uwagę, czy urządzenie posiada specjalny pojemnik z miarką, który jest praktyczny.

Jaki blender wybrać?

Wybór blendera zależy od twoich oczekiwań. Jeśli sprzęt potrzebny ci będzie okazjonalnie, wybierz tańsze egzemplarze ręczne. Gdy potrzebujesz dobrego blendera do smoothie i innych zdrowych koktajli i zup, które chcesz przygotowywać codziennie, postaw na blender kielichowy o wysokiej mocy.

Nie musisz oszczędzać miejsca w kuchni i po prostu wolisz komfortowe rozwiązania? W takim przypadku również sprawdzi się blender stojący. Potrzebujesz sprzętu do miksowania nawet poza domem, np. na pikniku? Wybierz modele bezprzewodowe.

Oceń artykuł (1)
5,0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także