Materiał Partnera

Gdzie najlepiej dokonywać przeglądów gwarancyjnych samochodu?

Gdzie najlepiej dokonywać przeglądów gwarancyjnych samochodu?

Dopiero wprowadzone kilka lat temu rozporządzenia Unii Europejskiej pozwalają posiadaczom samochodów na wybranie miejsca, w którym dokonają obowiązkowych przeglądów gwarancyjnych. Obecnie możemy zrobić to zarówno w Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO) rekomendowanej przez producenta auta oraz w niezależnym warsztacie. Obie opcje mają swoich zwolenników oraz przeciwników.

Na czym polega różnica pomiędzy ASO a niezależnym warsztatem?

Wraz z rosnącym rynkiem samochodowym w Polsce rozwija się także branża związana z niezależnymi usługami motoryzacyjnymi. Należy do niej działający na terenie Radomska warsztat samochodowy Auto‐Moto. Placówki tego typu znacząco różnią się między sobą – nie tylko zakresem proponowanych usług. Na różnym poziomie jakościowym oraz cenowym stoją wykonywane w nich naprawy, przeglądy i działania konserwacyjne. Mimo tego niezależne warsztaty z powodzeniem podejmują swoistą „walkę” z Autoryzowanymi Stacjami Obsługi, oferując niejednokrotnie usługi podobnie wysokiego poziomu przy zdecydowanie niższej cenie. Jak to możliwe?

Podstawową przewagą Autoryzowanych Stacji Obsługi jest dostęp do informacji. Pracownicy, którzy obsługują pojazdy w tego typu warsztacie mają do dyspozycji pełną dokumentację techniczną zapewnianą przez producenta danego typu aut. Znacząco ułatwia to wykonanie wszelkich napraw. Ponadto, ASO korzystają wyłącznie z oryginalnych części zamiennych, które spełniają wszelkie stawiane przed nimi wymagania i pochodzą od renomowanych producentów.

W jaki sposób niezależne warsztaty dorównują ASO?

Jakkolwiek dostęp do oryginalnych części czy dorównujących im zamienników nie jest w żaden sposób ograniczony, tak pewnym problemem może być brak informacji na temat konstrukcji danego modelu samochodu. Pojazdy z roku na rok są coraz bardziej skomplikowane – skończyła się już era, w której kierowca mógł z powodzeniem naprawić swoje auto na podwórku, z użyciem prostych narzędzi.

Współczesne samochody wyposażone są w skomplikowane systemy, których obsługa serwisowa wymaga ogromnej wiedzy. W niezależnych warsztatach samochodowych zdarza się, że z tą wiedzą jest problem, jednak najlepsi mechanicy robią wszystko, co w ich mocy, by zwiększać swoje kompetencje i nadążyć za zmieniającym się rynkiem motoryzacyjnym.

Sprawia to, że dobre placówki tego typu z powodzeniem dorównują ASO, nie mając przy tym aż tak dużych kosztów, dzięki czemu ich cenniki są niejednokrotnie dużo atrakcyjniejsze. Warto zatem poświęcić czas, by w celu wykonania przeglądów gwarancyjnych wybrać wysokiej klasy niezależny warsztat.

Opracowanie:
Radomsko, św. Rozalii 44
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz