Artykuł sponsorowany

Gabinet Leczenia Uzależnień dr n. med. Beaty Rostkowskiej-Nadolskiej: W jaki sposób działa wszywka alkoholowa?

Gabinet Leczenia Uzależnień dr n. med. Beaty Rostkowskiej-Nadolskiej: W jaki sposób działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa to jedna z metod leczenia uzależnienia alkoholowego. Zawarta w niej substancja powoduje silną reakcję organizmu po spożyciu alkoholu przez pacjenta. Zabieg ten wymaga przestrzegania pewnych zasad, a przed jego wykonaniem konieczna jest bezwzględna konsultacja ze specjalistą. Jak wygląda taki zabieg w Gabinecie Leczenia Uzależnień dr n. med. Beaty Rostkowskiej-Nadolskiej i jakie daje efekty?

Wszywka alkoholowa – charakterystyka

Wszywka alkoholowa to specyficzna metoda leczenia uzależnienia od alkoholu wykorzystująca implantację wszywki z lekiem pod skórę. Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu tabletek z lekiem do organizmu pacjenta, których celem jest zaburzenie procesu metabolizmu alkoholu. Dzięki temu, po spożyciu alkoholu, pacjent odczuwa bardzo silne reakcje, przypominające objawy ciężkiego zatrucia. W efekcie powstaje psychologiczna blokada i niechęć do spożywania alkoholu, ponieważ pacjent staje się świadom konsekwencji zdrowotnych wynikających z przyjmowania nawet niewielkiej ilości alkoholu.

Zabieg implementacji wszywki alkoholowej, który przeprowadzany jest np. w Gabinecie Leczenia Uzależnień dr n. med. Beaty Rostkowskiej-Nadolskiej we Wrocławiu, polega na wprowadzeniu tabletek z lekiem pod skórę najczęściej w okolice pośladków lub łopatek. Dawka i ilość tabletek są dostosowywane indywidualnie do wagi pacjenta. Zabieg trwa około 30 minut i jest wykonywany z zastosowaniem miejscowego znieczulenia. Lek działa przez dwanaście miesięcy, po czym należy go poddać wymianie.

Objawy i działanie wszywki alkoholowej

Wszywka alkoholowa to lek, który ma na celu pomóc osobom uzależnionym od alkoholu w procesie detoksykacji organizmu. Jednym z objawów uzależnienia od alkoholu jest niezdolność do kontrolowania ilości spożywanego alkoholu. Wszywka alkoholowa oferowana przez Gabinet Leczenia Uzależnień dr n. med. Beaty Rostkowskiej-Nadolskiej wykorzystuje specjalną technologię, która pozwala na kontrolowanie poziomu alkoholu we krwi pacjenta.

Stosowanie wszywki alkoholowej może wywołać szereg objawów, zwłaszcza jeśli pacjent spożywa alkohol podczas trwania leczenia. Lek znajdujący się we wszywce zaburza metabolizm alkoholu w organizmie, co powoduje kumulowanie się w organizmie aldehydu octowego, co z kolei prowadzi do pojawienia się objawów zatrucia. Wśród nich wymienić można: nudności, wymioty, zawroty i silne bóle głowy, duszności, nadmierne pocenie się, silne zaczerwienie twarzy, gwałtowne bicie i kołatanie serca oraz uczucie braku tchu.

Konieczne jest bezwzględne zachowanie trzeźwości podczas trwania kuracji wszywkowej. Spożycie większych ilości napojów wysokoprocentowych może mieć poważne skutki dla zdrowia pacjenta, włącznie z utratą przytomności i koniecznością hospitalizacji.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz