Materiał Partnera

Funkcjonalne i piękne uchwyty meblowe

Funkcjonalne i piękne uchwyty meblowe

Wybierając odpowiednie uchwyty meblowe, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, który nadaje wnętrzu określony styl, ale i na ich funkcjonalność. Kwestia ta jest szczególnie ważna w przypadku wyboru uchwytów do łazienki, kuchni, a także pokojów dziecięcych. Warto pamiętać również o tym, że nawet starsze meble mogą odzyskać blask, dzięki wymienieniu tych elementów.

Olbrzymie znaczenie uchwytów w branży meblarskiej

Uchwyty do mebli mają olbrzymie znaczenie w branży meblarskiej. Wiele firm zajmujących się produkcją mebli podejmuje współpracę z dostawcami, którzy w asortymencie posiadają wyroby najlepszych producentów. Skąd tak wielkie znaczenie uchwytów? Wiele odpowiedzi na to pytanie można uzyskać od projektantów wnętrz i dekoratorów, którzy doskonale wiedzą jak ważna jest potęga detali. Odpowiednio dobrane uchwyty podłużne, kwadratowe czy w formie gałki mogą nadać całkowicie inny wygląd drewnu czy innemu materiałowi, z którego wykonany jest mebel. To właśnie uchwyty są bardzo ważne przy nadawaniu odpowiedniego stylu wnętrzom.

Renowacja mebli

Uchwyty są często sprzedawane hurtowo przez wyspecjalizowane podmioty dostarczające akcesoria meblowe. Wiele z nich oferuje również sprzedaż wysokiej jakości wyrobów od najlepszych producentów, takich jak np. GTV, dla klientów detalicznych. Dzięki temu zarówno meble kuchenne, jak i salonowe czy sypialniane mogę przejść renowację. Wymiana uchwytów może znacznie odmienić wizerunek mebli. Ważne jest jednak dobre dobranie ich pod kątem stylu. Pomogą Ci w tym konsultanci najlepszych dystrybutorów. Najlepiej bowiem kupować uchwyty od renomowanych firm – przykładem jest firma Alan, która w swojej ofercie posiada również m.in. listwy wykończeniowe, zawiasy, prowadnice do szuflad czy oświetlenie meblowe. Zajmuje się ona również produkcją/cięciem blatów kuchennych na wymiar.

Materiał wykonania uchwytów

Większość dobrych jakościowo uchwytów meblowych wykonanych jest ze stopu cynku i aluminium, a ich powierzchnia jest pokryta powłoką galwaniczną. To dzięki takiej technologii można uzyskać produkty o odmiennym wyglądzie: kształcie, rozmiarze, a także kolorze. Dla przykładu w stylu klasycznym wykorzystuje się uchwyty w kolorze antycznego brązu lub złota, a w modernistycznym te srebrne i czarne oraz często bardziej matowe. Elegancki charakter mebli uzyskuje się zaś wykorzystując między innymi gałki kryształowe. W pokojach dziecinnych można zamontować bezpieczne uchwyty gumowe w kształtach ulubionych postaci z bajek, takich jak np. rybka Nemo.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz