Artykuł sponsorowany

Filtry outdoor czyli czysta woda w terenie

Filtry outdoor czyli czysta woda w terenie

Długie wyprawy na łono natury wiążą się z ogromną przyjemnością. Warto jednak pamiętać, że są również obciążeniem dla organizmu. Dlatego trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie. Jednak zabieranie ze sobą kilku dużych butelek jest dość uciążliwe (i to dosłownie), a w pobliżu nie zawsze jest dostęp do czystej wody. Rozwiązaniem w takich sytuacjach są filtry outdoor. Dzięki nim przefiltrujesz wodę tam, gdzie ją znalazłeś i wypijesz bez obaw.


Filtry outdoor – z czym to się (pi)je?

Podczas długich wycieczek i kilkudniowych wypraw trzeba często przejść pieszo sporo kilometrów, co oczywiście wymaga nawodnienia organizmu. Zaspokojenie pragnienia w pierwszym dniu wyprawy, gdy mamy butelkę wody (a nawet klika) nie jest żadnym problemem. Kłopot pojawia się jednak wtedy, gdy zapasy się skończą – pić trzeba, a jednocześnie dbać o swoje zdrowie. Woda z kranu albo górskiego potoku jest na pewno dobrodziejstwem natury, ale naturalne są w niej także patologiczne i chorobotwórcze bakterie – tych raczej nie chciałbyś w swoim organizmie. Co zatem zrobić w tej sytuacji? Odpowiednim rozwiązaniem będą filtry outdoor – małe i poręczne filtry turystyczne, dzięki którym woda z każdego źródła stanie się czysta i będziesz mógł pić ją z pewnością, że nic Ci nie zaszkodzi. Te „gadżety” sprawią, że nie będziesz musiał taszczyć ze sobą ciężkich butelek wody i martwić się o to, czy wystarczy Ci zapasów na całą wyprawę.


Filtry outdoor – jakie wybrać?

Warto postawić na markowe, sprawdzone rozwiązanie. Firmy takie jak Global Water mają w ofercie oczyszczacze powietrza oraz różnego rodzaju filtry do wody – nie tylko te do zastosowania domowego, ale również filtry outdoor. Jest niewątpliwie kilka ciekawych produktów tego typu do wyboru. Jednym z nich jest filtr turystyczny L630, który mimo przystępnej ceny jest naprawdę pożytecznym sprzętem: potrafi przefiltrować 99,999% wszystkich rodzajów patogennych bakterii oraz innych szkodliwych mikroorganizmów o złowrogich nazwach, np. E. coli, Staphylococcus aureus, Salmonella typhi (tyfus), bakterie cholery i legionelli.

Zakup filtra turystycznego zagwarantuje picie czystej i pozbawionej bakterii wody. Co bardzo istotne, można kupić filtry różnej wielkości i kształtu, chociażby przypominające bukłak albo torebkę. Dostępne są także wkłady do filtrów. Widać więc, że filtry outdoor to sprawdzona i poręczna metoda na zapewnienie sobie dostępu do czystej wody w terenie podczas wypraw turystycznych. Są niewielkie i o wiele bardziej użyteczne w długich podróżach niż kilka butelek wody.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz