Materiał Partnera

Etui na telefon – jak wybrać najlepsze?

Etui na telefon – jak wybrać najlepsze?
Telefony komórkowe są obecnie niezbędnym narzędziem nie tylko do komunikowania się między sobą, ale również do robienia zdjęć, kręcenia filmów, wysyłania e-maili, przeglądania portali społecznościowych, a nawet robienia zakupów. Dzięki coraz nowszym technologiom wprowadzane są na rynek innowacyjne modele, które charakteryzują się dużą funkcjonalnością. Warto zatem zadbać o telefon komórkowy już na początku jego użytkowania m.in. poprzez inwestycję w odpowiednie etui. W naszym artykule podpowiadamy, jak je wybrać.

Etui typu plecki

Obecnie używane telefony komórkowe są w większości smartfonami z delikatnymi, niezabezpieczonymi wyświetlaczami, które łatwo porysować lub uszkodzić, np. znajdującymi się w kieszeni monetami lub kluczami w damskiej torebce, a także w przypadku prozaicznego upadku. Odpowiednie etui na telefon w największym stopniu pomoże w zabezpieczeniu ich przed zniszczeniem, aczkolwiek może przydać się również w sytuacji, gdy chcemy przypiąć telefon do paska podczas biegania lub kierownicy roweru w trakcie jazdy.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest chroniące tył telefonu etui typu plecki. Przylega ono do smartfona i tworzy dzięki temu dopasowaną warstwę ochronną. Etui tego rodzaju są wykonane z tworzyw sztucznych i pokryte warstwą gumy, co zapewnia brak poślizgu i pewność uchwytu w czasie trzymania w dłoni, a także ochronę przed powstawaniem odcisków palców. Ekran także jest chroniony przed porysowaniem w sytuacji, gdy pokrowiec zostanie położony na płaskiej powierzchni, ponieważ ramka etui delikatnie nachodzi na przedni panel.

Kabura czy futerał

Kabury to z kolei pokrowce z grubej skóry, które skutecznie chronią telefon przed najpoważniejszymi wypadkami, dzięki czemu są popularne wśród pracowników fizycznych i zawodowych kierowców. Posiadają one specjalny uchwyt do mocowania przy spodniach oraz paskach, a niektóre z nich mają otwory ułatwiające dostęp do przydatnych przycisków w telefonie, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem na ochronę starszych modeli.

Użytkownicy, ceniący sobie stylistykę, powinni skusić się na zakup futerału, który wyposażony jest w klapkę chroniącą wyświetlacz. Tył telefonu jest zabezpieczony podkładką wykonaną z tworzywa sztucznego, materiału bądź skóry. Niedogodnością futerału jest mała odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz możliwość porysowania ekranu np. piaskiem, które może niepostrzeżenie dostać się pomiędzy wyświetlacz a klapkę.

Dobór odpowiedniego materiału

Jeżeli chodzi o materiał, z jakiego produkowane są etui na telefon, najczęściej stosuje się skórę, silikon oraz filc. Najpowszechniejsze są etui silikonowe, które nie rzucają się w oczy, zapewniają odpowiednią ochronę obudowy i dostępne są w wielu kolorach (można zdecydować się także na etui przezroczyste). Etui skórzane podnosi prestiż użytkownika, podobnie jak filcowe, ponieważ tego rodzaju etui produkowane są ręcznie, często w bardzo małym nakładzie.

W przypadku osób aktywnych lub takich, które nie rozstają się ani na moment ze swoim smartfonem, warto zainwestować w etui, zapewniające ochronę przed działaniem wilgoci i zapylenia, a także przed wodą, śniegiem, kurzem, pyłem oraz piaskiem – radzi specjalista ze sklepu internetowego ABSORB.pl, który oferuje pokrowce i etui do smartfonów, tabletów oraz czytników e-book.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz