Artykuł sponsorowany

Elementy instalacji odsiarczania spalin

Elementy instalacji odsiarczania spalin

Współcześnie coraz większą uwagę przywiązuje się do redukcji emisji spalin, zarówno w domach i samochodach, jak i w zakładach przemysłowych. Z pomocą w spełnieniu wyśrubowanych norm przychodzą instalacje odsiarczania spalin, które eliminują w znacznym stopniu dwutlenek siarki. Aby mieć pewność, że instalacja będzie służyć przez wiele lat, do jej konstrukcji warto wykorzystać najlepsze możliwe podzespoły.

Dzięki wykonaniu poszczególnych elementów z tworzyw sztucznych uzyskuje się pewność co do trwałości i sprawności działania urządzeń. W artykule opisujemy rodzaje produktów stworzonych z tego typu materiałów, które są najczęściej spotykane w instalacjach odsiarczania.

Eliminatory mgły - skraplacze

Lamelowy eliminator z polipropylenu (PP) lub polisulfonu (PSU) zapewnia wysoką wydajność w porównaniu do innych konkurencyjnych konstrukcji. Konstrukcja ta powoduje bardzo niski spadek ciśnienia przy dużej prędkości gazu do 8m/s oraz bardzo niezawodne działanie.

Rurowe eliminatory to ekonomiczne i łatwe w montażu rozwiązanie, które jest dobrą alternatywą dla eliminatorów mgły wykonanych z lameli.

Systemy zraszania

Z kolei systemy zraszania montowane są w absorberze instalacji odsiarczania spalin, a ich wykonanie z polipropylenu gwarantuje długotrwałe, bezproblemowe działanie i eliminuje problem korozji. Specjalistyczne firmy proponują rozwiązania odpowiednie do indywidualnych potrzeb klienta, a zastosowanie tworzyw sztucznych do produkcji poszczególnych elementów pomaga obniżyć koszty i zwiększyć trwałość instalacji.

Kosze sitowe z polipropylenu

Kolejnym ważnym elementem instalacji odsiarczania spalin są kosze sitowe. Służą one przede wszystkim do zabezpieczania dysz natryskowych przed zapchaniem. Ich wymiary to z reguły 20 milimetrów grubości ścianki oraz 20 milimetrów średnicy oczek, ponieważ te parametry pozwalają osiągnąć optymalne rezultaty. Kosze wykorzystuje się przede wszystkim w instalacjach odsiarczania spalin w elektrowniach  stosujących węgiel kamienny i brunatny.

Zbiorniki na wodę i chemikalia.

Podstawowym elementem wykorzystywanym w zakładach przemysłowych są wszelkiego rodzaju zbiorniki. Dzięki zastosowaniu tworzyw sztucznych można mieć pewność, że pojemnik będzie odporny na działanie kwasów, zasad, rozpuszczalników oraz soli. Pozwoli to na długoletnią eksploatację i zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom. W ofercie rynkowej można znaleźć zbiorniki dla różnych gałęzi przemysłu. Taki pojemnik można dostosować do indywidualnych potrzeb – może mieć on różne rodzaje dachu i dna, między innymi płaskie, skośne czy stożkowe. Poszukując najlepszego produktu, warto skorzystać z pomocy ekspertów, takich jak firma RPT Polska ze Stargardu w województwie zachodniopomorskim. Dzięki zaopatrzeniu zakładu w stanowiska badawcze do kontroli gotowych wyrobów klient uzyskuje pewność najwyższej jakości produktu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz