Materiał Partnera

Elektryka w domu – postaw na sieć KNX wraz z firmą ELEKTRO-NATEX

Elektryka w domu – postaw na sieć KNX wraz z firmą ELEKTRO-NATEX

Budujesz lub modernizujesz dom? Chcesz postawić na elektrykę bezawaryjną, energooszczędną, bezpieczną w użytkowaniu i inteligentną? Prócz instalacji odgromowej, sieci komputer LAN czy prócz montażu tradycyjnego okablowania, powinieneś zainteresować się również rozwiązaniem KNX. Czym ono jest i jakie ma zalety? Na te pytania odnajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu. Przedstawiamy również szeroko wyspecjalizowaną pracownię ELEKTRO-NATEX, która świadczy usługi elektryczne dla przemysłu i budownictwa mieszkaniowego. Firma zawsze proponuje klientom innowacyjne rozwiązania. Takim właśnie jest system KNX.

Czym jest instalacja w standardzie KNX?

Instalacja KNX to inaczej instalacja elektryczna nowej generacji, która wcześniej była znana jako standard EIB. Dzisiaj to KNX podbija rynek elektroinstalatorski, gwarantując niebywałą funkcjonalność. Instalacja elektryczna nowej generacji umożliwia bowiem wspólną komunikację między odbiornikami energii elektrycznej w całym budynku. Specjaliści firmy ELEKTRO-NATEX z Wrocławia, której warto zlecić zaprojektowanie i zamontowanie elektryki domowej, podkreślają to, że KNX może dotyczyć zarówno systemów zarządzania energią, jak i systemów domowego komfortu. Są oni zatem w stanie skomunikować sieć wewnętrzną z:

  • instalacją TV-SAT,
  • oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym,
  • pompami ciepła, kotłami grzewczymi, podgrzewaczami wody,
  • sprzętami audio w domu,
  • wentylacją mechaniczną i klimatyzacją,
  • systemem CCTV,
  • systemem alarmowym,
  • videodomofonami.

Instalacja KNX to przykład instalacji tworzącej system inteligentnego domu. Jest to też sieć bezpuszkowa. Elektrycy ELEKTRO-NATEX tłumaczą również, że tworzenie KNX może opierać się o różny sposób przesyłania sygnałów. Wykorzystać można już istniejącą sieć elektryczną w domu, połączenie radiowe, sieć Ethernet czy skrętkę dwuprzewodową.

Zalety instalacji KNX

Elektroinstalatorzy z firmy ELEKTRO-NATEX podkreślają, iż rozwój instalacji inteligentnych jest dzisiaj bardzo dynamiczny, a standard KNX jest odpowiedzią na potrzeby wielu klientów. Jak już wspomniano, rozwiązanie to pozwala znacznie zautomatyzować dom, którego systemy zostaną ze sobą silnie powiązane. Pracownia ELEKTRO-NATEX dba przy tym o dobór wysokiej klasy przewodów i akcesoriów elektrycznych, które zagwarantują instalacji KNX energooszczędne użytkowanie, bezawaryjność, wysoki stopień ochrony przeciwpożarowej, a także przeciwprzepięciowej. To jednak niejedyne zalety KNX.

Inteligenta instalacja elektryczna może być zarządzania smartfonem, laptopem czy tabletem. Firma ELEKTRO-NATEX przyjmuje wiele zamówień od klientów biznesowych, publicznych i właśnie indywidualnych na tworzenie rozwiązań automatyki budynkowej BMS czy też Smarthome. Wbrew pozorom nie są to dzisiaj wdrożenia bardzo złożone i ciężkie do zaprojektowania. Są one uniwersalne i można je zastosować zarówno w nowoczesnym budynku, jak i w obiekcie starszym. Dużą zaletą KNX jest to, że instalacja może być tworzona z elementów od różnych producentów. Dzięki temu pracowanie ELEKTRO-NATEX może dobierać akcesoria według możliwości finansowych klientów, znacznie optymalizując budżet całej inwestycji.

W czym jeszcze pomagają klientom eksperci ELEKTRO-NATEX?

Elektroinstalatorzy firmy ELEKTRO-NATEX pomagają swoim klientom również w tworzeniu solidnych instalacji odgromowych, sieci LAN, a także w projektowaniu rozdzielić elektrycznych nawet przeznaczenia przemysłowego. Liczyć można także na przygotowanie wydajnej instalacji TV-AST, a także na wykonanie pomiarów natężenia oświetlenia. Ważne jest ono m.in. dla właścicieli hal magazynowych tak, by dopasować siłę lamp do specyfikacji pracy oraz warunków BHP. Pomiar natężenia oświetlenia pomaga także skalibrować system wewnętrzny i wewnętrzny w domu tak, by był on energooszczędny i zdrowy dla oczu.

Czy to jednak wszystko, co przewiduje oferta ELEKTRO-NATEX? Każdy klient, który zlecił firmie zaprojektowanie i montaż instalacji elektrycznej, powinien również okresowo umawiać się z elektrykami z Wrocławia na przegląd sieci wewnętrznej. Szybka analiza i niskie ceny, gwarantowane. 

Opracowanie:
Wrocław, Dokerska 11 lok. 37
tel. 792 070 119
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz