Artykuł sponsorowany

Ekspert z firmy UBI wyjaśnia: czym zajmuje się kierownik budowy?

Ekspert z firmy UBI wyjaśnia: czym zajmuje się kierownik budowy?

Zatrudnienie kierownika budowy to obowiązek w przypadku obiektów powyżej 70 m2 zabudowy. Jeżeli zależy Ci na sprawnej realizacji procesu budowlanego, zatrudnij sprawdzonego specjalistę z firmy UBI. Pamiętaj, że kierownik to jeden z najważniejszych uczestników procesu budowlanego, który sumiennie skontroluje Wykonawcę i zadba o poprawną realizację założeń projektowych.

Kierownik budowy – o czym musisz wiedzieć?

Głównymi zadaniami kierownika są bieżąca kontrola prac budowlanych pod kątem spełnienia wymogów technologicznych oraz zgodności z projektem i Prawem budowlanym.

Kluczowym czynnikiem determinującym wybór fachowca jest doświadczenie. Sprawdź, czy Wykonawca ma doświadczenie lub jest polecany do budowy w wybranej przez Ciebie technologii, oraz zdefiniuj zakres rękojmi. Równie istotne jest uzgodnienie kwestii związanych z częstotliwością wizyt na budowie. Oczywiście, na tym etapie nie ma możliwości stworzenia precyzyjnego planu, ponieważ wszystko zależy od szybkości działania Wykonawcy

– wyjaśnia pracownik firmy UBI. Zmiana kierownika w trakcie budowy jest możliwa, ale bardzo trudna. Inwestor musi złożyć zawiadomienie do powiatowego inspektoratu budowlanego i zrealizować formalności związane z przekazaniem dokumentacji budowy domu. Jeżeli chcesz uniknąć procedowania administracyjnego, upewnij się, że dokonałeś słusznego wyboru. Zaufaj profesjonalistom z UBI i zyskaj pewność, że prace przebiegają zgodnie z pozwoleniem/zgłoszeniem, projektem oraz sztuką budowlaną.

Kierownik budowy – zakres obowiązków

Pierwszą czynnością realizowaną przez kierownika budowy jest protokolarne przejęcie terenu, zabezpieczenie go oraz umieszczenie tablicy informacyjnej. Następnie sporządza plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, oraz dba o prawidłowe wytyczenie obiektu. W czasie budowy prowadzi dokumentację i wypełnia urzędowe zalecenia. Specjalista z UBI zaznacza, że oprócz kontroli ważna jest prewencja, czyli instruowanie Wykonawcy w celu uniknięcia błędów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz