Materiał Partnera

Dziecięca sesja fotograficzna

Dziecięca sesja fotograficzna

Dzieci to bardzo wdzięczny temat fotografii. Niemowlęta czy trochę starsze maluchy, przedszkolaki i uczniowie, każdy z nich ma swój własny, fascynujący świat. Dzieci są szczere i bezpośrednie, dobry fotograf potrafi uchwycić emocje, uczucia i zabawne zachowanie dziecka. Ważna jest spontaniczność i umiejętności tego, kto robi zdjęcia. Pamiątka, która zostaje potem na całe życie – jest bezcenna.

Najważniejsza jest naturalność

Fotograf pracujący z dziećmi musi mieć dużo czasu i wielkie pokłady cierpliwości, trzeba być zawsze czujnym i gotowym do zrobienia zdjęcia w każdej chwili. Nie należy oczekiwać od dzieci specjalnego, wymuszonego pozowania, milusińscy chcą się dobrze bawić, dlatego trzeba zaczekać na odpowiedni moment. Nie mówi się też dziecku: „teraz się uśmiechnij”, efekt będzie sztuczny. Naturalny kontakt z dzieckiem na pewno stworzy dobrą okazję do zrobienia ciekawego i przemyślanego ujęcia. Sama zabawa sprawi, że dziecko będzie się uśmiechać, czasami fotograf może dodatkowo wykorzystać swój talent do żartów i rozśmieszania. Można również pokazywać dzieciom zdjęcia wyświetlane na tylnym monitorze aparatu, wtedy będą miały poczucie współpracy i tworzenia czegoś ważnego. Dziecięca sesja fotograficzna może być robiona dla jednego malucha, ale uroczo wyglądają również parki dziecięce, dzieci wchodzą wtedy z sobą w relacje, naturalnie się bawią, wyrażają emocje, jest dużo niewymuszonego humoru i aktywności. Dobrze jest zrobić wiele zdjęć, w najróżniejszych ujęciach.

Fotografia niemowląt

Jeśli fotografujemy niemowlęta, trzeba znaleźć miejsce z przyjemnym, miękkim i łagodnym światłem. Można fotografować także w pobliżu okna. Odzież i okrycia niemowlęce powinny być jak najprostsze: białe pieluszki, pastelowy kocyk, ubranko do chrztu, jasne sweterki i śpioszki. Lepiej unikać znaków logo i pasków, które odwracają uwagę. Gdy dziecko jest małe można je sfotografować także podczas snu, powstaną wtedy przepiękne, spokojne zdjęcia, gdzie uchwycone zostanie ułożenie ciała, twarzyczka, drobne detale – kocyk, ubranko, rączka, czapeczka. Można zrobić także duże ujęcia uroczej buzi.

Dziecko będzie się bawić i naturalnie wyeksponuje swoją osobowość, ważne jest, by czuło się spokojnie i komfortowo. Nie należy robić sesji, gdy dziecko nie jest w formie, nawet w czasie lekkiego zaziębienia.

Sceneria

Jeśli znajdujemy się na zewnątrz budynków, można wykorzystać interesujące otoczenie: fantazyjne ogrodzenia, stare drzwi, wielkie drzewa. Na czas sesji lepiej wybierać ciepłe, ale nie upalne dni, lepsze będą popołudnia, wtedy zdjęcia będą ciepłe i bardziej miękkie. Nasłonecznienie nie powinno być maksymalne, gdyż wtedy dzieci mrużą oczy.

Nie każdy z nas umie zrobić dobre zdjęcia, jeśli chcesz, by Twoje dziecko miało wyjątkowe, piękne fotografie – przyjdź do Fotofinezja! Na dziecko czeka tu wspaniała zabawa, przy której powstanie wspaniała pamiątka.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz