Materiał Partnera

Drzwi drewniane, aluminiowe i z tworzyw sztucznych – jaki materiał wybrać?

Drzwi drewniane, aluminiowe i z tworzyw sztucznych – jaki materiał wybrać?

Kupno drzwi wiąże się z koniecznością wyboru materiału, z którego zostaną one wykonane. Nieustającą popularnością cieszą się drzwi drewniane, jednak coraz chętniej klienci decydują się również na stolarkę drzwiową wykonaną z tworzyw sztucznych lub niezwykle eleganckiego aluminium. Jakie są konkretnie zalety poszczególnych rozwiązań i na jaki materiał warto postawić, wybierając drzwi wejściowe?

Funkcjonalność przede wszystkim

Drzwi oprócz swojej niewątpliwej funkcji estetycznej muszą być przede wszystkim praktyczne. Uniwersalne drzwi wykonane z drewna to ponadczasowa elegancja, która sprawdza się przy większości typów obiektów i stanowi doskonałe uzupełnienie elewacji. Naturalność materiału w połączeniu z jego wytrzymałością to największe atuty drzwi drewnianych, które dostępne są w wielu różnorodnych wariantach. Warto zwrócić także uwagę na parametry techniczne – dzięki zastosowaniu drewna, drzwi tego typu charakteryzują się doskonałą izolacyjnością akustyczną, co sprawia, że do wnętrz budynku nie przedostają się nadmierne hałasy zewnętrzne. Odpowiednie wygłuszenie w parze z dobrym współczynnikiem przenikania ciepła sprawiają, że wejściowe drzwi drewniane dostępne m.in. w ofercie firmy Ł & K Sp.j. są interesującym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę. Warto jednak pamiętać o tym, że drzwi z drewna wymagają odpowiedniej konserwacji – tylko właściwa pielęgnacja zapewni wytrzymałość na trudne warunki zewnętrzne na wysokim poziomie. Jakie jeszcze materiały wykorzystywane są do produkcji stylowych drzwi wejściowych?

Aluminium i tworzywa sztuczne

Drzwi tworzy się jednak nie tylko z drewna – coraz popularniejszym materiałem stają się tworzywa sztuczne, które wykorzystywane są przede wszystkim w stolarce okiennej. Okazuje się jednak, że również i drzwi wejściowe mogą być wykonane właśnie z popularnego PCV. Są bardzo praktyczne i łatwo można utrzymać je w czystości. Zastosowanie tworzyw sztucznych eliminuje problemy m.in. z odkształcaniem się elementów pod wpływem temperatury. Podobnie jak drzwi z drewna, charakteryzują się doskonałą izolacyjnością akustyczną. Jednym z coraz częściej wybieranym rozwiązań są również drzwi aluminiowe. Materiał ten doskonale sprawdza się szczególnie w przypadku drzwi zewnętrznych, które narażone są na czynniki zewnętrzne. Aluminium cechuje wysoka trwałość, brak możliwości odkształcenia czy korodowania, dzięki czemu drzwi z tego materiału są wyborem na długie lata. Warto wspomnieć również o stronie wizualnej – aluminiowe drzwi wejściowe wyglądają niezwykle stylowo i estetycznie, doskonale sprawdzają się m.in. w nowoczesnych konstrukcjach. Przed podjęciem ostatecznej decyzji w kwestii drzwi wejściowych dobrym pomysłem jest zasięgnięcie porady u specjalisty – renomowany producent pomoże w dopasowaniu odpowiedniej stolarki do potrzeb i oczekiwań.

Opracowanie:
Łask, Północna 14
tel. 43 675 29 26
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz