Materiał Partnera

Drukarka nie działa? Sprawdź, jakie są najczęstsze usterki!

Drukarka nie działa? Sprawdź, jakie są najczęstsze usterki!

Sprzęt biurowy ma to do siebie, że od czasu do czasu się psuje. Nie ma w tym nic dziwnego – każde urządzenie, narażone na intensywną eksploatację, wymaga serwisowania. Dobrze jednak znać najczęstsze przyczyny awarii, by w razie czego, móc szybko reagować. Dlatego w tym artykule, przedstawiamy najczęstsze usterki drukarek biurowych. Co się w nich psuje?

Drukarka nie drukuje, mimo włożenia nowego tonera

Powodów tego problemu może być kilka. Najbardziej banalnym, jest po prostu złe podłączenie drukarki. Na początek, warto więc spróbować podłączyć kabel jeszcze raz. Częściej jednak, przyczyna leży w błędnie zainstalowanym sterowniku. Warto sprawdzić, jak to zrobić na stronie internetowej producenta urządzenia. Zdarza się też, że za problem z drukowanie odpowiedzialna jest po prostu źle zamknięta pokrywa, lub brak papieru w kasecie – sprawdźmy to, zanim zadzwonimy po serwisantów. W niektórych drukarkach, poza tonerem trzeba także wymieniać moduł bębna – to jednak powinien już stwierdzić serwisant. Drukarka często odmawia posłuszeństwa, bo po prostu wymaga konserwacji. Po dłuższym użytkowanie jest zanieczyszczona, co uniemożliwia jej normalną pracę. Czasem jednak awaria jest poważniejsza i zwykłe czyszczenie nie wystarczy. Firmą zajmującą się profesjonalną naprawą drukarek jest przedsiębiorstwo Biurowe urządzenia - serwis, sprzedaż.

Nieczytelny wydruk

Czasem zdarza się, że dokumenty, które drukujemy są zamazane, lub ubrudzone tuszem. Ten problem także może mieć wiele przyczyn. Najczęściej jest to znak, że drukarka wymaga konserwacji. Za brudzenie może odpowiadać kurz, resztki tonera czy inne elementy. Czasami powodem jest niewłaściwe przechowywanie kartridża. Jeśli tonery będą niewłaściwie przechowywane, mogą ulec zniszczeniu i brudzić. Zanim jednak wezwiemy fachowców, upewnijmy się, czy urządzenie jest odpowiednio ustawione. Powodem takiej awarii może być też nieusunięcie części zabezpieczających z tonerów – to także warto sprawdzić. Dopiero po zweryfikowaniu tych podstawowych rzeczy, zadzwońmy do serwisanta.

Drukarka głośno pracuje

Dziwne dźwięki wydawana przez drukarkę, również mogą być oznaką awarii. Powodem takiego hałasu, może być uszkodzenie tonera laserowego, lub jego niewłaściwe dopasowanie. Może to spowodować całkowite zablokowanie drukarki. Jeśli toner jest wadliwy, możemy odesłać go do producenta. Niepokojące odgłosy, może wydawać także drukarka, która jest po prostu zabrudzona. Inną przyczyną jest mechaniczne uszkodzenie urządzenia.

Opracowanie:
Krzeszowice, Dąbrowskiego 22
tel. 12 282 07 99
Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz