Materiał Partnera

Drewno - uniwersalny materiał o wszechstronnym zastosowaniu

Drewno - uniwersalny materiał o wszechstronnym zastosowaniu

Drewno to jeden z najbardziej podstawowych materiałów konstrukcyjnych znanych człowiekowi od niepamiętnych czasów. Pierwotnie stosowany był jako nośnik energii umożliwiający rozpalenie ognia, później jego zastosowanie rozszerzone zostało także do roli naturalnego budulca. Dziś tytułowy materiał, ze względu na swe uniwersalne właściwości, z powodzeniem wykorzystywany zostaje w rozmaitych dziedzinach budownictwa i architektury.

Czym tak właściwie jest drewno?

Drewno to naturalny surowiec uzyskiwany w wyniku ścięcia drzew i ich odpowiedniej obróbki. Dzięki łatwości tego procesu oraz niskim kosztom, z jakimi się wiąże, drewno jest najstarszym i najbardziej rozpowszechnionym materiałem używanym przez człowieka. Początkowo służyło ono do budowy ścian, dachów, oraz wielu innych przedmiotów codziennego użytku. Obecnie technika, oprócz szerokiego zastosowania w procesach wykończeniowych, wykorzystywana zostaje chętnie do wykonania mebli, a nawet całych domów z drewna! Takie konstrukcje charakteryzują się zazwyczaj przytulnym, dającym uczucie ciepła, designem.

Kolejną dużą zaletą stosowania drewna, jako budulca, jest jego nieinwazyjny wpływ na środowisko naturalne - materiał ten, dzięki odpowiedniemu zarządzaniu zasobami leśnymi, stanowi surowiec w pełni odnawialny.

Od czego rozpocząć przygodę z drewnem?

Chcąc zacząć używać produktów drewnianych, o naturalnym i ekologicznym składzie, nie trzeba od razu zmieniać miejsca zamieszkania z betonowej willi na drewniany szałas. Aby nadać domu klimatu nawiązującego do prostoty, warto rozpocząć od subtelnej zmiany detali - na przykład schodów.

Realizacją mniejszych, jak i większych projektów wykonanych całkowicie przy użyciu drewna, zajmuje się Drewlan Sp.z o.o. Ofertę firmy wyróżnia szeroka gama oferowanych usług, które obejmują budowę drewnianych domów całorocznych i letniskowych, altan oraz wiat, jak i również elementów uzupełniających, do jakich należą okna i drzwi. Producent zaznacza także gotowość do stworzenia unikalnego drewnianego asortymentu na specjalne zamówienie klienta!
Opracowanie:
Strzebielino, Rzeczna 4
tel. 600 403 571
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz