Artykuł sponsorowany

Drewno na taras – jakie wybrać?

Drewno na taras – jakie wybrać?

Budowa tarasu zewnętrznego to zadanie, które wymaga dobrego planu. Już na etapie projektu warto dobrze przemyśleć, z czego ma być wykonany. Do wyboru jest wiele materiałów: kamień, gres lub drewno, które w ostatnim czasie stało się bardzo popularne. Jest naturalnie piękne i przyjemne w dotyku. Z jakiego rodzaju drewna najlepiej jest zbudować taras? Na co zwrócić uwagę?

Rodzaje drewna tarasowego

Taras zewnętrzny wykonany z naturalnego drewna posiada wiele zalet. Kluczowy jest jednak wybór odpowiedniego rodzaju surowca. Na rynku dostępna jest szeroka oferta drewna tarasowego, które w sprzedaży posiada firma PPHU Drzewiarz. Najchętniej wybierane gatunki to:

  • sosna, popularna ze względu na łatwą dostępność i niską cenę,

  • modrzew europejski, ceniony ze względu na wysoką twardość i wytrzymałość,

  • świerk skandynawski, charakteryzujący się wysokimi walorami estetycznymi,

  • modrzew syberyjski, wyróżniający się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Warto wiedzieć, że krajowe gatunki drewna polecane są dla tarasów, które są zadaszone i tym samym chronione przed silnym działaniem wilgoci. W przeciwnym wypadku lepiej jest postawić na bardziej odporne egzotyczne odmiany.

Zalety drewnianego tarasu

Odpowiednio wybrane drewniane deski tarasowe mogą z powodzenie wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat. Należy jednak pamiętać o ich regularnej impregnacji. Dużą zaletą tego rodzaju tarasu jest wyjątkowo piękny wygląd i niepowtarzalny charakter. Dodatkowo drewniane deski tarasowe nie nagrzewają się zbyt mocno latem. Można bez problemu chodzić po nich boso nawet w najbardziej nasłonecznione dni. W porównaniu z chociażby betonem, drewno nie zbiera pyłu ani innych zanieczyszczeń. Podnosi to znacznie komfort użytkowania takiego tarasu. Surowiec ten pozostaje świetnym wyborem, jeśli poszukuje się rozwiązania, które posłuży przed długie lata. Dokładny wybór rodzaju drewna na taras warto skonsultować z osobami, które mają odpowiednią wiedzę w zakresie wykorzystania tego materiału.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz