Artykuł sponsorowany

Dopłaty do odszkodowań – kiedy można się o nie ubiegać?

Dopłaty do odszkodowań – kiedy można się o nie ubiegać?

Zaniżona kwota odszkodowania zaproponowana przez ubezpieczyciela to coraz częściej spotykane zjawisko. Poszkodowany może jednak dociekać swoich praw dzięki specjalistycznym kancelariom prawniczym, które oferują uzyskiwanie dopłat do odszkodowań. W ramach świadczonych usług profesjonaliści zadbają o to, by uzyskany dodatek był satysfakcjonujący – kiedy można się o niego ubiegać?

Sprawa sprzed kilku lat

Wielu poszkodowanych decyduje się na przyjęcie proponowanej przez ubezpieczyciela kwoty odszkodowania. Akceptuje tym samym postanowienia wynikające z przedstawionego kosztorysu napraw czy innej dokumentacji dostarczonej przez firmę ubezpieczeniową. Jak się jednak okazuje, nawet po kilku latach od otrzymania odszkodowania można wywalczyć dopłatę do niego. Istotnym warunkiem jest dotrzymanie terminu trzech lat od wypadku – po tym czasie sprawa ulega przedawnieniu, co skutecznie eliminuje możliwość otrzymania dodatkowych pieniędzy od ubezpieczyciela. Jeżeli jednak odpowiedni okres został zachowany, warto zwrócić się do specjalistów, takich jak np. Kancelaria prawna Pretor. W większości tego typu przypadków poszkodowani decydują się na naprawę auta, co jednak również nie stanowi przeszkody do uzyskania dopłaty do odszkodowania. Dokumentacja zgromadzona przez ubezpieczyciela dotyczy bowiem stanu technicznego pojazdu przed jego reperacją, co jest podstawą do zwiększenia kwoty otrzymanej z ubezpieczenia. Warto jednak pamiętać, że bezgotówkowa naprawa samochodu w warsztacie posiadającym umowę z ubezpieczycielem eliminuje możliwość uzyskania dopłaty.

Wiele możliwości

Wynajęcie specjalistycznej kancelarii prawnej zajmującej się pomaganiem w uzyskiwaniu dopłat do odszkodowania to spora pomoc dla poszkodowanego nawet w trudnych sytuacjach. Okazuje się bowiem, że dodatkową kwotę można otrzymać nawet po sprzedaży samochodu oraz jego wyrejestrowaniu. Nie stanowi to przeszkody dla profesjonalistów z kancelarii prawnej, którzy pomogą także w przypadku, gdy sprawcą wypadku był obcokrajowiec. Brak dokumentów szkody również nie stanowi problemu – można je z łatwością uzyskać od ubezpieczyciela. Należy jednak pamiętać, że uzyskanie dopłaty nie jest możliwe w przypadku zawarcia ugody z firmą ubezpieczeniową. Kancelaria prawna nie może pomóc również poszkodowanym, których sprawa o odszkodowanie była przedmiotem postępowania sądowego – prawomocny wyrok sądu jest bowiem nie do podważenia. Co ciekawe, uzyskiwanie odpowiednich kwot od ubezpieczyciela możliwe jest także wtedy, gdy sprawca wypadku nie miał wykupionej polisy OC, jednak znana jest jego tożsamość. Jak się więc okazuje, o dopłatę do odszkodowania ubiegać się można w wielu sytuacjach. Warto jednak skorzystać z usług kancelarii prawnej, która doradzi optymalne rozwiązania dla danego przypadku.

Opracowanie:
Wieluń, Kilińskiego 8
tel. 43 843 93 89
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać