Materiał Partnera

Dom nowy czy do remontu?

Dom nowy czy do remontu?

Kiedy stoimy przed decyzją dotyczącą zakupu domu musimy poważnie ją przemyśleć. Chociaż budowa nowego domu jest kuszącą opcją, to także znacznie droższą. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób finalnie wybiera zakup domu z rynku wtórnego. Ta opcja ma szereg zalet, a przy współpracy z dobrą firmą wykończeniową można mieć swój dom marzeń znacznie taniej.

Zalety domu do remontu

Kupno domu nie jest małym wydatkiem, a im więcej inwestycji wymaga dana nieruchomość, tym mniej możemy za nią zapłacić. Wiele osób nie jest pewna kupna domu, ponieważ uważają, że podczas budowy można mieć większy wpływ na jego finalny wygląd. Jednak jak mówi ekspert firmy FUH Wykończeniówka Marek Różański, także podczas remontu można zmienić wiele elementów i finalnie sprawić, że nasz dom wygląda jak dom marzeń! Jakie są zalety kupna domu do remontu?

  • Możemy całkowicie ingerować w to, jak dom wygląda - można wybrać wygląd każdego elementu, a firma zajmująca się wykończeniem wnętrz wykona wszystko zgodnie z naszymi planami.
  • Mamy wpływ na jakość użytych do remontu materiałów - kiedy kupuje się dom lub mieszkanie od dewelopera, to nie ma możliwości wyboru wielu materiałów wykończeniowych. Jednak kiedy remontujemy dom, możemy wybierać samodzielnie wszystkie elementy.
  • Niższy koszt - ceny nieruchomości z rynku wtórnego są znacznie niższe niż ceny budowy nowych nieruchomości - nawet wliczając w to koszty prac remontowych!
  • Prace remontowe można przeprowadzać stopniowo w zależności od naszego budżetu, nie jesteśmy więc zmuszeni do wyłożenia całkowitej kwoty na raz. Dzięki temu możemy lepiej zarządzać własnym budżetem i lepiej zaplanować wydatki.

Jak wybrać ekipę remontową?

Kiedy decydujemy się na prace wykończeniowe w nowo zakupionym domu musimy wybrać odpowiednią ekipę remontową. Na jakie rzeczy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na doświadczenie pracowników danej firmy. Sprawy takie jak wykonywanie gładzi, malowanie czy kładzenie paneli wymagają praktyki i nie można nauczyć się tego tylko  w teorii. Dlatego tak ważne jest, aby dana firma mogła pochwalić się dużym doświadczeniem w zakresie przeprowadzania różnych prac remontowych. Ekipa remontowa, która zajmuje się wykończeniówką, musi oferować szeroki wachlarz usług, do ich zadań należy m.in. kafelkowanie, malowanie, tapetowanie, szpachlowanie, tynkowanie czy stawianie ścianek z płyt kartonowo-gipsowych. Trzeba wybrać taką firmę, która  bez problemów wykona wszystkie zlecone im zadania, nawet jeśli będą one skomplikowane - dobra firma remontowa poradzi sobie z każdym problemem w trakcie remontu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz