Materiał Partnera

Dlaczego warto kupić mieszkanie z aneksem kuchennym?

Dlaczego warto kupić mieszkanie z aneksem kuchennym?

Nowoczesne mieszkania projektowane są zazwyczaj w ten sposób, że łączy się ze sobą dwa pomieszczenia – salon i kuchnię. W takim przypadku w salonie pojawia się aneks kuchenny, co przynosi domownikom wiele korzyści. Sprawdźcie, jakie są zalety mieszkań z aneksem kuchennym.

Nie da się ukryć, że najważniejszą częścią każdego mieszkania jest kuchnia. To właśnie tam domownicy spędzają najwięcej czasu, zarówno jedząc wspólnie posiłki, jak również rozmawiając przy kubku herbaty lub kawy. Dla wielu rodzin to pomieszczenie cenniejsze niż salon, toteż musi być nie tylko funkcjonalne, ale i przytulne. Jednak w dzisiejszych czasach coraz rzadziej można spotkać mieszkania, w których salon i kuchnia znajdywałyby się w dwóch osobnych pokojach. W nowym budownictwie królują mieszkania z aneksem kuchennym.

Zalety mieszkań z aneksem kuchennym

- Jedną z największych korzyści płynących z posiadania salonu z aneksem kuchennym jest oszczędność miejsca. To istotne szczególnie w przypadku niewielkich mieszkań. Aneks kuchenny pozwala na zaoszczędzenie miejsca nie tylko przez brak niepotrzebnych ścianek działowych, ale też drzwi oraz osobnego wejścia z przedpokoju. To rozwiązanie da nam dodatkowe 2 do 4 m2, co stanowi 5-10% całkowitej powierzchni wielu mieszkań – tłumaczy ekspert reprezentujący Gryf Development.

Co więcej, dzięki połączeniu kuchni i salonu można optycznie powiększyć przestrzeń, zarówno w części salonowej, jak i kuchennej (rozdzielenie ich ścianą stworzyłoby dwa niewielkie, wręcz klaustrofobiczne pomieszczenia). Aneks kuchenny w salonie daje też większy dostęp do promieni słonecznych, dzięki czemu pomieszczenie jest jaśniejsze i bardziej przytulne dla domowników.

Ponadto, podjęcie decyzji o kupnie mieszkania z aneksem kuchennym znacznie zwiększa możliwości znalezienia fajnego lokum w interesującej nas lokalizacji. Wszystko dlatego, że łączenie kuchni z salonem to najnowszy trend w budownictwie mieszkaniowym, toteż to rozwiązanie pojawia się coraz częściej.

Dla kogo aneks kuchenny?

Na mieszkanie z aneksem kuchennym powinni zdecydować się ci, którzy celują w lokale o małym metrażu, i którzy oczekują od swojego mieszkania funkcjonalności, wygody i nowoczesnego wyglądu. To też idealne rozwiązanie dla osób lubiących podejmować gości – kuchnia i salon w jednym pomieszczeniu pozwolą na ciągły kontakt z nimi, także podczas przygotowywania poczęstunku.

Choć salon z aneksem kuchennym nie przekonuje każdego, warto dobrze się zastanowić nad wyborem takiego rozwiązania. Jak widać, może ono okazać się bardzo wygodne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
Adam P.
Adam P.
26.06.2019
Jak dla mnie to bardzo dobre rozwiązania takie otwarte przestrzenie. Przestronnie i funkcjonalnie.