Materiał Partnera

Dobry parasol przetrwa każdą ulewę

Dobry parasol przetrwa każdą ulewę

Dobry parasol nie tylko ochroni nas przed deszczem i wiatrem, ale także będzie eleganckim, stylowym dodatkiem. Warto zainwestować w parasolkę, która nie rozpadnie się przy pierwszej burzy i będzie nam dobrze służyć przez lata. W Polsce pogoda nas nie rozpieszcza, dlatego parasol warto mieć przy sobie nawet w wakacje. Na co zwrócić uwagę wybierając parasol? Gdzie szukać ładnych i solidnych parasolek?

Solidne wykonanie

Jeśli chcemy, żeby parasol skutecznie chronił nas przed deszczem, podczas zakupów musimy zwrócić uwagę na jego wykonanie. Tylko parasol zrobiony z najlepszych materiałów będzie odporny na działanie wiatru i ulewnego deszczu. Zanim więc zdecydujemy się na zakup sprawdźmy, z czego są wykonane stelaż i czasza – czyli pokrycie parasola. Jeśli widzimy, że rączka jest kiepsko zamocowana, a druty sprawiają wrażenie bardzo delikatnych, może darujmy sobie zakup. Lepiej wydać nieco więcej na porządny parasol na lata niż przy każdym deszczu kupować kolejną jednorazówkę za parę groszy. Parasole, które nas nie zawiodą nawet przy najgorszej pogodzie, znajdziemy w sklepie internetowym Parasole MiaDora. Wystarczy zajrzeć na stronę, by przekonać się, jak duży mamy wybór solidnych parasoli w różnych przedziałach cenowych. Kupując parasol warto też upewnić się, czy będzie on nas chronić nie tylko przed deszczem, ale także przed promieniowaniem UV. Coraz więcej osób ma problemy ze skórą wywołane szkodliwymi promieniami słonecznymi, a parasole z filtrem UV są przed nimi świetną ochroną.

Tradycyjne czy składane?

W dobrych sklepach z parasolami znajdziemy je zarówno w wersji tradycyjnej – na długiej rączce zakończonej uchwytem, jak i kompaktowej – ze składaną rączką. Zdecydowanie bardziej eleganckie są parasole tradycyjne. Mają jednak jedną wadę – trudno je schować w torebce lub plecaku – w deszczowy dzień trzeba więc zawsze nieść je w dłoni. Wygląda to elegancko, ale niestety nie jest zbyt praktyczne. Parasole składane są wygodniejsze, bo kiedy nie pada bez trudu zmieścimy je nawet w kieszeni kurtki. Jeśli są porządnie wykonane, ich składana rączka będzie równie wytrzymała, jak ta montowana przy parasolach tradycyjnych. Musimy więc podjąć decyzję, na czym nam bardziej zależy – na wygodzie czy na elegancji? Zawsze możemy mieć też dwa parasole – jeden składany, który zawsze będziemy nosić przy sobie na wypadek niespodziewanej zmiany pogody, a drugi elegancki, tradycyjny – na ważne wyjścia w deszczowe dni.

Niezwykłe wzory

Trudno zaprzeczyć temu, że podczas deszczu to parasol jest najbardziej widocznym dodatkiem, jaki przy sobie mamy. Jeśli więc nie chcemy w szare dni wyglądać ponuro, możemy wybrać ciekawy i kolorowy parasol we wzory, który pomoże nam się wyróżnić. Wybór mamy ogromny – parasolki w kwiaty, kropki czy paski możemy dość często obserwować na ulicy. Jeśli chcemy być naprawdę oryginalni, zafundujmy sobie parasol w Monę Lisę albo… w piękna pogodę! Taka parasolka nie tylko dobrze ochroni nas przed deszczem, ale też poprawi humor w kiepski dzień. Prawdziwe damy swoją stylizację mogą uzupełnić elegancką parasolką z falbanką, a dzieci będą zachwycone parasolami z uszkami.

Opracowanie:
Elbląg, Łowicka 9
tel. 695 332 601
Oceń artykuł (12)
3.8
Komentarze
Dodaj komentarz