Materiał Partnera

Dobre liceum przepustką do najlepszych uczelni w Polsce i za granicą

Dobre liceum przepustką do najlepszych uczelni w Polsce i za granicą

Kształcenie na poziomie szkoły średniej jest bardzo ważne. Coraz więcej młodych osób marzy o podjęciu nauki na najlepszych uczelniach w Polsce w takich miastach jak Kraków, Wrocław, Warszawa, Poznań czy Gdańsk. Rośnie również odsetek maturzystów, którzy kształcenie wyższe podejmują w Wielkiej Brytanii, Francji czy w Niemczech. Sukces ten osiągają m.in. dzięki nauce w dobrym liceum, nastawionym na jak najlepsze przygotowanie do egzaminów dojrzałości.

Oferta edukacyjna dobrego liceum

Poszukiwanie dobrej szkoły średniej nie powinno sprawić nikomu wielkich trudności. Warto jednak sprawdzić daną placówkę pod wieloma kątami, a szczególną uwagę zwrócić na ofertę dydaktyczną. Najlepsze licea kładą nacisk na kompleksowe przygotowanie uczniów do egzaminów maturalnych. Wybieraj zatem takie szkoły, które prowadzą zajęcia na poziomie rozszerzonym z języka polskiego, matematyki, biologii, chemii, geografii, historii oraz z języka angielskiego. Warto również zwrócić uwagę na liczbę godzin lekcyjnych matematyki. Najlepsze ośrodki edukacyjne wdrażają w swoich placówkach bardziej intensywną, ale i mniej obciążającą naukę tego przedmiotu, co ma związek z coraz niższym poziomem zdawalności egzaminu maturalnego. Innowacyjne techniki nauczania, wysoki poziom bezpieczeństwa, a także doskonałe warunki oferuje Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, którego uczniowie świetnie wypadają w statystykach zdawalności matury.

Zajęcia dodatkowe

Przy wyborze liceum należy skupić się również na ofercie zajęć dodatkowych. To one pozwalają rozwijać pasje, poszerzać horyzonty młodego człowieka, a także często są przepustką do wielkiej kariery – czy to na dobrej uczelni zagranicznej (zwraca się tam uwagę na cały życiorys kandydata), czy też w sporcie. W Polsce działa niestety niewiele szkół średnich, które zapewniają uczniom bogate zaplecze sportowe, tj. zajęcia pływackie, siłownię czy też naukę tańca towarzyskiego. Dobre liceum oferują właśnie tego typu dodatkowe zajęcia, zachęcają również swoich uczniów do brania udziału w krajowych i międzynarodowych konkursach – np. języka angielskiego.

Warunki socjalne – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze szkoły średniej bardzo ważne są również panujące w placówce warunki do nauki. Najlepiej wybierać szkoły, które tworzą niewielkie grupy w danej klasie – dzięki temu nauka ma charakter praktyczny, a wszyscy uczniowie zachęcani są do aktywnego uczestnictwa w lekcjach. Pozwala na to również wykorzystanie nowoczesnej technologii dydaktycznej, na którą składają się tablice interaktywne, a także dobrze wyposażone sale komputerowe. Warto również zwrócić uwagę na to, czy dana szkoła oferuje stypendia naukowe dla najlepszych uczniów oraz czy organizuje kształcące światopogląd młodzieży wycieczki po Polsce i Europie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz