Artykuł sponsorowany

Prywatna edukacja dla dziecka i jej największe zalety

Prywatna edukacja dla dziecka i jej największe zalety

Z roku na rok przybywa chętnych do nauki w szkołach prywatnych. Szczególnie widoczne jest to w placówkach licealnych. Uczniowie oraz ich rodzice zdają sobie sprawę z tego, że wyższa jakość kształcenia stanowi przepustkę do lepszej przyszłości. A tak się składa, że to licea niepubliczne mogą pochwalić się wyższymi wynikami matur i atrakcyjniejszą ofertą edukacyjną. Dlaczego warto rozważyć opłacenie szkoły prywatnej dla nastolatka?

Jakie rodzaje liceów niepublicznych istnieją na polskim rynku?

W Polsce otwiera się coraz więcej liceów prywatnych. Prezentowana przez nie oferta programowa jest odpowiedzią na potrzeby nastolatków i ich rodziców. Dużym zainteresowaniem cieszą się placówki międzynarodowe, w których nauczanie odbywa się równolegle w języku polskim i angielskim.

Szkoły te świetnie przygotowują uczniów do podjęcia studiów i pracy za granicą. Prężnie działają też placówki społeczne, czyli założone przez stowarzyszenia np. nauczycieli i rodziców. Jedną z takich szkół jest Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 25 im. Marzenny Okońskiej w Warszawie. Na rynku działają również szkoły alternatywne – demokratyczne, Montessori i waldorfskie, jednak skupiają one stosunkowo nieduże grupy zainteresowanych.

Zalety nauki w liceum prywatnym

Licea prywatne wyróżniają się wysokim poziomem nauczania i indywidualnym podejściem do każdego ucznia. Pomagają nastolatkom rozwijać swoje zainteresowania w licznych klasach profilowanych. Kadra pedagogiczna zatrudniona w szkołach niepublicznych uważana jest za bardziej twórczą i kreatywną.

Nauczyciele mogą nawiązywać bliższe relacje z uczniami, co przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Dlaczego tak się dzieje? Klasy w liceach prywatnych liczą co najwyżej kilkanaście osób, a nie kilkadziesiąt, jak ma to miejsce w szkołach państwowych. W dodatku są to uczniowie, którym zależy na ocenach i pogłębianiu swojej wiedzy, a to sprzyja zdrowej rywalizacji.

Nie można zapominać o wyposażeniu liceów niepublicznych. Budżet szkoły jest większy, ponieważ rodzice płacą za naukę dzieci w formie czesnego. Kadra kierownicza przeznacza owe środki na zakup komfortowych mebli, wysokogatunkowych sprzętów elektronicznych i atrakcyjnych pomocy naukowych. Dzięki nim lekcje są jeszcze ciekawsze. Uczniowie liceów prywatnych częściej biorą udział w wyjazdach edukacyjnych i kulturalnych, dzięki czemu uczą się także poza murami szkoły.

Ponadto szkoły niepubliczne kładą duży nacisk na naukę języków obcych. Oprócz angielskiego uczniowie mogą zdecydować się na naukę języka niemieckiego, rosyjskiego, włoskiego, hiszpańskiego i francuskiego pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych lingwistów.

Opracowanie:
Warszawa, al. Solidarności 101d
tel. 22 654 45 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać