Artykuł sponsorowany

Dlaczego wizyty u ginekologa są koniecznością?

Dlaczego wizyty u ginekologa są koniecznością?

Wizyta u ginekologa nie należy do przyjemności. Fotel ginekologiczny nie jest ulubionym miejscem kobiet w gabinecie lekarskim. Już na samą myśl o badaniu ginekologicznym, wiele kobiet przeżywa stres. Pacjentka musi się przygotować do badania, co jest bardzo krępujące. Kobiety unikają badań ginekologicznych, jak ognia. Przychodzą do specjalisty, kiedy coś im dolega lub spodziewają się dziecka.

Krępujące badania ginekologiczne.

Ginekolog, nie jest ulubionym specjalistą kobiet. Panie jakby mogły, nie chodziłyby na badania. Wiele kobiet ma złe doświadczenia, ponieważ lekarz był nieprzyjemny, a badanie było bolesne. To jednak nie jest powód, żeby unikać lekarzy ginekologów. Prawdą jest, że wizyta może być krępująca. Niestety, nie ma innej możliwości, żeby sprawdzić swoje części intymne. Warto wybrać sobie ginekologa, który jest sympatyczny i delikatny, a ponadto jest dobrym specjalistą. Unikanie lekarza tej specjalizacji, jest ogromnym błędem. Tylko poprzez badanie, ginekolog jest w stanie wykryć nowotwór, który czasami rozwija się bezobjawowo. Nowotwór we wczesnym stadium można wyleczyć, kiedy jednak rozwinie się, na leczenie jest niestety za późno. Właśnie dlatego profilaktyczne badania w Gabinecie Ginekologicznym Fam Med, Roberta Zarzyckiego, są koniecznością. Jest coraz więcej zachorowań na raka piersi, jajników i szyjki macicy, więc trzeba schować wstyd i regularnie robić badania.

Czy badanie u Ginekologa jest bolesne?

Badanie na fotelu ginekologicznym jest mało przyjemne, ale niestety konieczne. Jest bezbolesne, jeśli pacjentka jest zdrowa. Należy przede wszystkim przyjąć wygodną pozycję, szeroko rozstawić nogi, opierając je na uchwytach. Ginekolog palcami jednej ręki bada macicę i pochwę, a drugą rękę trzyma na brzuchu. Sprawdza w ten sposób, wielkość i twardość jajników, a także macicy. Lekarz musi zrobić cytologię, czyli wziernikiem pobiera wymaz z pochwy lub próbkę złuszczonego nabłonka szyjki macicy. Sprawdza również piersi pacjentki, czy przypadkiem nie ma guzków. Badanie warto przeprowadzać przynajmniej raz w roku, kontrolnie. Badanie cytologiczne u kobiety w ciąży powinno być przeprowadzone w 10. tygodniu i należy się do niego odpowiednio przygotować. Pacjentka przebywa na fotelu ginekologicznym około 30 minut, wszystko zależy od badania. Należy regularnie sprawdzać narządy kobiece.

Dla kogo przeznaczony jest laser?

Laser od dawna stosowany był w medycynie, a teraz można używać go w ginekologii. Coraz częściej pacjentki korzystają z laseroterapii, ponieważ jest skuteczną metodą leczenia. Zabieg laserem przeprowadza Robert Zarzycki z Fam Med, pacjentkom z takimi problemami jak: nietrzymanie moczu, zespół rozluźnienia pochwy, rewitalizacja, odmładzanie pochwy i blizny poporodowe. Zabieg jest nieinwazyjny i niezwiązany z przerywaniem ciągłości tkanek. Laser frakcyjny dwufazowy CO2, działa na zasadzie obkurczenia tkanek, poprzez wytworzenie wielu tysięcy mikro nakłuć, w tym przypadku śluzówki pochwy, bez doprowadzania do przerwania ciągłości tej śluzówki. Wtórnie dochodzi do procesów reperacji, naprawy w okresie kilku tygodni i w związku z tym obkurczenia tkanek pochwy, zrewitalizowania, czyli odnowienia śluzówki pochwy. Zabieg jest najczęściej bezbolesny. Pacjentki odczuwają nieznaczne ciepło. W przypadku zewnętrznych narządów płciowych, na 15 minut przed zabiegiem na okolice zabiegu nakładany jest krem znieczulający.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz