Materiał Partnera

Dlaczego warto założyć markizę tarasową?

Dlaczego warto założyć markizę tarasową?

Nie ulega wątpliwości, ze markizy tarasowe potrafią być przydatne – nie tylko wtedy, gdy chcemy ukryć się przed słońcem, lecz również wtedy, gdy za oknem panuje niesprzyjająca aura. Markizy chronią nas przed niesprzyjającą aurą, pozwalając na wygodniejsze korzystanie z tarasu czy balkonu, stanowiąc przy tym ciekawy element dekoracyjny wzbogacający wygląd naszego domu.

Markizy tarasowe i ich zastosowania

Markizy tarasowe służą przede wszystkim do ograniczenia ilości światła, które dopływa do naszego miejsca rekreacyjnego. Panujące wiosną i latem wysokie temperatury zachęcają do wychodzenia na zewnątrz, jednak ostre promienie słoneczne mogą nas przegrzać lub nawet poparzyć przy dłuższym przebywaniu na świeżym powietrzu. Markizy pozwalają na cieszenie się zaletami dobrej pogody przy jednoczesnym wyłączeniu jej wad. Jednym z dystrybutorów wysokiej jakości markiz jest firma Marko Żaluzje.

Jeśli nasz taras czy balkonu znajduje się od strony północnej, zastosowanie markizy będzie miało efekt przede wszystkim dekoracyjny, choć osłoni nas także przed lekkim deszczem. Trudno natomiast korzystać z przestrzeni wychodzącej w kierunku południowym lub zachodnim, jeśli jej uprzednio nie zadaszymy. Co ważne, markiza pozwala też na ochłodzenie pomieszczeń wychodzących w tych niesprzyjających kierunkach, chroniąc ściany przed działaniem promieni słonecznych i ograniczając nagrzewanie się mieszkania.

Z czego zbudowana jest markiza tarasowa?

W zależności od naszych potrzeb i upodobań markiza tarasowa może składać się z poliestru, akrylu lub dralonu. Co ważne, każdy z tych materiałów musi zostać odpowiednio zaimpregnowany przed użyciem, co da mu pewną wodoodporność, zabezpieczenie przed płowieniem pod wpływem promieni UV oraz wytrzymałość w obliczu podmuchów wiatru.

Najczęściej mamy do czynienia z markizami tarasowymi opartymi o konstrukcję aluminiową – rura nawojowa, na którą możemy zwinąć materiał połączona jest z belką mocującą, która – jak sama nazwa wskazuje – umożliwia na doczepienie markizy do ściany czy płyty balkonowej. Większość markiz tego typu wyposażonych jest w składane ramiona ze sprężynami prostującymi, które rozwijają kurtynę markizy przy udziale łańcucha lub linki stalowej.

Markizy tarasowe możemy podzielić na bezkasetowe – czyli pozbawione kasety na chowanie materiału, demontowane po sezonie letnim – półkasetowe – z niewielkim daszkiem aluminiowym zabezpieczającym rurę nawojową z materiałem – oraz kasetowe, najbardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Opracowanie:
Koszalin, Kaszubska 21
tel. 606 421 720
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz