Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto wykonać izolację dachu przy pomocy membrany bitumicznej?

Dlaczego warto wykonać izolację dachu przy pomocy membrany bitumicznej?
O tym, jak ważna jest prawidłowa hydroizolacja dachu, wie każdy. Jednakże niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre materiały nie gwarantują 100% skuteczności i są coraz rzadziej stosowane. Czy istnieje uniwersalny materiał, który będzie lżejszy od tradycyjnej papy i jednocześnie o wiele bardziej wytrzymały niż zwykła folia? Tak, a mowa o membranie bitumicznej. Jakie są jej zalety i kto wykona izolację przy jej pomocy?

Czym jest membrana bitumiczna?

Membrana bitumiczna to innowacyjny materiał, który powoli wypiera alternatywne rozwiązania. W dzisiejszych czasach jest coraz częściej stosowany do wykonania izolacji dachu, w szczególności przez profesjonalne przedsiębiorstwa budowlane. Membrana bitumiczna jest złożona z dwóch podstawowych warstw. Pierwszą  z nich jest poliestrowe tworzywo, a drugą warstwa asfaltu. Połączenie to sprawia, że membrana jest wyjątkowo trwała i jednocześnie gwarantuje stuprocentowe zabezpieczenie dachu przed wilgocią.

Komu zlecić wykonanie izolacji?

Nie każda ekipa budowlana pracuje z tym materiałem, dlatego najpierw upewnij się, z jakich produktów korzysta dana firma. Jeśli chcesz mieć pewność, że izolacja zostanie wykonana przy pomocy membrany bitumicznej, skorzystaj z usług profesjonalistów np. przedsiębiorstwa MarBud. Pamiętaj, że zastosowanie membrany bitumicznej wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Tylko specjalista może zagwarantować 100% skuteczności. Nie warto kombinować z materiałem na własną rękę lub korzystać z usług amatorów i samozwańczych „fachowców”.

Zalety membrany bitumicznej

Jeśli zastanawiasz się, czy warto wykorzystać membranę bitumiczną, przekonać mogą Cię następujące zalety:

  • Niski koszt – do wykonania izolacji używa się niewielką ilość materiału oraz kleju, gdyż nie są generowane tak duże straty, jak np. podczas posługiwania się papą.
  • Bezpieczeństwo – membranę łączy się na zimno, więc nie ma ryzyka pożaru w czasie łączenia elementów. Podczas zgrzewania papy nietrudno było o zapalenie się drewnianych elementów dachu.
  • Niewielka masa – materiał jest stosunkowo lekki i nie tylko łatwo się go przenosi, ale również nie obciąża konstrukcji dachu.
  • Wytrzymałość – membrana to materiał trwały, odporny na działanie szkodliwych czynników środowiska, takich jak wysokie i niskie temperatury, promieniowanie UV oraz wilgoć. Gwarantuje szczelność izolacji, która nie traci swoich właściwości przez wiele lat.

Dużym plusem jest również szybkość wykonywania izolacji przy pomocy membrany bitumicznej. Doświadczony pracownik posługuje się materiałem w ekspresowym tempie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz