Artykuł sponsorowany

Systemy izolacyjne – termoizolacja i hydroizolacja

Systemy izolacyjne – termoizolacja i hydroizolacja

Nic tak nie wpływa na ergonomię domu lub innego budynku jak odpowiednio zaprojektowana, a następnie zamontowana termoizolacja. To ona umożliwia obniżenie rachunków za ogrzewanie, a także długą żywotność poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Najważniejszą czynnością przy wyborze systemu izolacyjnego jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy z branży.

Wykonawca izolacji

Każdy projekt domu powinien zakładać w kosztach wykonanie systemu termoizolacji i hydroizolacji. Nie powierzaj tych zadań zwykłej ekipie budowlanej odpowiedzialnej za budowę fundamentów czy murów – tak wymagające działania powinny zostać wykonane przez specjalistyczne przedsiębiorstwo zajmujące się izolacjami. Taką firmą jest między innymi Izodom Izolacje natryskowe, ocieplenia poddaszy, która świadczy kompleksowe usługi nie tylko dla klientów indywidualnych i dla ich domów, ale również dla podmiotów gospodarczych i instytucji sektora publicznego. To właśnie takich wykonawców powinieneś zatrudnić, czy to w przypadku chęci ocieplenia obiektów budownictwa mieszkalnego, przemysłowego (hale produkcyjne, magazyny, rurociągi) czy rolniczego (chlewnie, obory, kurniki, składy owoców i warzyw, przechowalnie zboża).

Pełna izolacja, pełna ergonomia

Pełen system izolacyjny zakłada wykonanie ocieplenia różnych struktur budynków. Najlepiej – czy to w przypadku domów, czy w przypadku innych obiektów – zastosować wszystkie możliwe izolacje. Oczywiście, aby tego dokonać, należy przemyśleć to już w fazie konstruowania projektu inwestycji. Pełna izolacja zakłada: izolację dachu, izolację poddaszy, izolację fundamentów i stropów, a także izolację ścian i posadzek. Pamiętaj, że w przypadku domu pełna izolacja powinna się wiązać również z odpowiednim systemem wentylacyjnym – nowoczesną wentylacją mechaniczną – a także z zamontowaniem w szybie kominowym odpowiedniego filtru i nasady kominowej.  Pełna izolacja budynku pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania w okresie grzewczym, a także nieprzepuszczanie nadmiernego ciepła w okresie upałów. Warto zwrócić uwagę również na aspekt akustyczny – izolacja ma za zadanie wygłuszyć budynek, dzięki czemu dźwięki z pobliskich dróg nie będą dla mieszkańców uciążliwe. Termoizolacja pozwala również na uniknięcie pleśni i grzybów.

Nowoczesna technologia natryskowa

Najlepsze firmy z branży izolacji potrafią montować instalacje bardzo błyskawicznie – nawet do 300 metrów kwadratowych poddasza dziennie, a to dzięki nowej technologii natryskowej! Warto zwrócić uwagę na tak zwaną deklarację właściwości użytkowych – zawsze wybieraj produkty o najwyższej jakości. Deklaracja ta zakłada między innymi oznaczenie: reakcji na ogień, przepuszczalności wody, wytrzymałości na ściskanie, trwałości oporu cieplnego oraz stopnia przenikania pary wodnej. Najnowocześniejsza technologia izolacyjna zakłada wykorzystanie pianek poliuretanowych trzech typów: otwartokomórkowych, zamkniętokomórkowych lub zamkniętokomórkowych o zwiększonej wytrzymałości na ściskanie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz