Materiał Partnera

Dlaczego warto wybrać się na strzelnicę?

Dlaczego warto wybrać się na strzelnicę?

Wiele mówi się ostatnio o pozytywnych wartościach, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w ćwiczeniach strzeleckich. Pomijając jednak kwestie ideologiczne, wizyta na strzelnicy może być ciekawym i inspirującym doświadczeniem – i to nie zależnie od tego, czy zamierzamy odwiedzić ją raz, czy może złapiemy „bakcyla”, mając w niedalekiej perspektywie kupno karnetu.

Przede wszystkim – wyzwanie

Chociaż filmy sensacyjne przyzwyczaiły nas do widoku kul bezbłędnie trafiających w cel, w praktyce celne strzelanie to niełatwa sztuka. By osiągać dobre rezultaty, trzeba się w niej doskonalić, co wymaga między innymi polepszenia koordynacji ruchowej. W trakcie strzelania rozwijamy także umiejętność oceny odległości i wrażliwość dotykową – spustem nie wolno bowiem posługiwać się niefrasobliwie. Ciągle zatem pilnujemy tego, jak trzymamy broń, posługując się nią świadomie.

Strzelając, ćwiczymy między innymi mięśnie oczu – skupiamy wzrok na przemian na odległych celach i bliżej położonych obiektach, zmuszając owe mięśnie do pracy. To zdecydowanie warte podkreślenia – w dzisiejszych czasach, gdy większość dnia spędzamy przed ekranami, mięśnie naszych oczu narażone są na osłabienie, więc każda okazja do ich ćwiczenia jest na wagę złota.

Jak widać, strzelectwo stawia przed nami wiele wyzwań, ale ich podejmowanie jest bardzo satysfakcjonujące – z pewnością poczujemy to, nawet jeszcze zanim dojdziemy do wprawy. Jedną z sieci strzelnic oferujących tego typu niezapomniane wrażenia jest Shooting Adventure, której placówki działają przede wszystkim na Warmii i Mazurach.

Strzelectwo jako rozrywka najwyższych lotów

Prócz rozwijania naszych zdolności manualnych i percepcyjnych, strzelectwo gwarantuje też dobrą zabawę – szczególnie, gdy nie zajmujemy się nim na profesjonalnym, stresogennym poziomie. Oczywiście nawet wówczas potrafi dostarczyć dużo frajdy (choć przede wszystkim ze względu na osiągane sukcesy sportowe).

Na strzelnicę możemy wybrać się ze znajomymi – popularne są wypady do tego typu placówek np. w ramach wieczorów panieńskich i kawalerskich. Wizytę na strzelnicy można też zakupić jako prezent urodzinowy lub na gwiazdkę – obdarowana osoba na pewno się ucieszy, szczególnie, jeśli jeszcze nigdy nie była na strzelnicy.

Zdecydowanie jest to doświadczenie, które trzeba przeżyć przynajmniej raz w życiu. Uważajmy jednak – strzeleckiego bakcyla bardzo łatwo złapać, przez co z pewnością zaraz po wyjściu ze strzelnicy zaczniemy planować kolejną wizytę. Strzelectwo jest ekscytującym, mocnym wrażeniem, które dodatkowo pozwala nam rozwijać nasze ciało i umysł – czego chcieć więcej?

Opracowanie:
Olsztyn, Morska 38
tel. 790 367 700
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz