Materiał Partnera

Dlaczego warto wybrać góry Izerskie?

Dlaczego warto wybrać góry Izerskie?

Szukając miejsca zarówno na krótki, weekendowy wypoczynek, jak i na dłuższy, wakacyjny pobyt, warto zwrócić uwagę na atrakcje, jakie oferują góry Izerskie. Piękne krajobrazy, cisza, spokój, niewielka liczba turystów oraz malownicze widoki sprawiają, że góry Izerskie to wymarzone miejsce dla wszystkich miłośników przyrody. Na amatorów mocniejszych wrażeń czeka przejażdżka kolejką gondolową.

Góry Izerskie wchodzą w skład Sudetów Zachodnich, stanowiąc jego najbardziej na zachód wysunięte pasmo. Leżą one zarówno po stronie czeskiej, jak i polskiej, pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem Zdrój. Co warto o nich wiedzieć i gdzie się zatrzymać?

Magia gór

Góry Izerskie są wymarzonym miejscem na wypoczynek z kilku powodów. Przede wszystkim, w przeciwieństwie do obleganych Tatr, zaznamy tu ciszy i spokoju, nie musząc czekać na wejście na szczyt w długich kolejkach. Ponadto, góry Izerskie tworzy szereg niezbyt wysokich grzbietów górskich, co sprawia, że odnajdą się na ich szlakach także mniej doświadczeni piechurzy. Miłośnicy wspinaczki natomiast wybierają ich część południowo-zachodnią, gdzie spotkać można liczne skałki. Na szlakach gór Izerskich spotkamy także klimatyczne schroniska, które zachowały swój dawny urok. W końcu omawiane góry dają możliwość podziwiania gwiazd na niebie, zachowanym od nadmiaru sztucznego światła. Wszystko dzięki Izerskiemu Parkowi Ciemnego Nieba, w którym można obserwować rozgwieżdżone niebo, nie zakłóconego  światłami miast.

Gdzie się zatrzymać?

Przybywając do gór Izerskich, warto zatrzymać się w Harbulówce; uroczym pensjonacie, położonym w Świeradowie Zdroju. Kameralna atmosfera oraz położnie obiektu sprawiają, że naszego wypoczynku nie zakłóci uliczny hałas, a my będziemy mogli cieszyć się spokojem, ciszą oraz zapachem świerków. Gustownie urządzone pokoje o wysokim standardzie, dwu, trzy lub czteroosobowe, wyposażone w telewizor i radio, każdy z dostępem do własnej łazienki sprawią, że w pełni wypoczniemy i nabierzemy sił. Ważna jest także możliwość przygotowywania posiłków we własnym zakresie i korzystania z pełni wyposażonego aneksu kuchennego, a także z miejsca do przechowywania rowerów latem i nart zimą.

Widok gór, które będziemy mogli podziwiać z pokojowych balkonów oraz tarasów, o wschodzie i zachodzie słońca, zapewne na długo pozostaną w naszej pamięci.  

Ale Harbulówka to nie tylko piękno gór i górskich szlaków na wyciągnięcie ręki, to także bliskość atrakcji, oferowanych przez Świeradów Zdrój. W odległości bowiem 300 metrów od obiektu znajduje się wyciąg gondoli, a 150 Mini Golf. Do centrum miasta jest zaledwie 250 metrów, co umożliwia korzystanie także z jego wieczornych atrakcji i rozrywek. Niedaleko obiektu znajduje się Leśna Ścieżka Edukacyjna, będąca doskonałym połączeniem zabawy i nauki dla najmłodszych, a amatorzy górskich wypraw będą mieli jedynie około 6 km do ich największych atrakcji: Sępiej Góry czy Izerskiego Stogu.        

Opracowanie:
Świeradów-Zdrój, Willowa 5
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz