Materiał Partnera

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Znajomość języka angielskiego stała się jednym z podstawowych elementów wykształcenia współczesnego człowieka. Nie sposób nie doceniać korzyści, jakie płyną ze znajomości języka, który stał się popularny na całym świecie. Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Przydatny w podróży

Jeśli podróżujemy na własną rękę, bez przewodnika, będziemy zmuszeni komunikować się z innymi. Nie musisz znać języka każdego kraju, do którego się wybierasz. Od wielu lat język angielski nosi miano języka międzynarodowego i istnieje duża szansa, że to właśnie za jego pomocą z sukcesem uda ci się porozumieć w różnych sytuacjach. Dogadywanie się „na migi” może nam wystarczyć w sklepie spożywczym lub kiosku z pamiątkami, ale nie zapominajmy, że podczas podróży nie jedna sytuacja może nas zaskoczyć, a wtedy znajomość języka angielskiego może okazać się niezbędna, aby móc się z kimś porozumieć.

Dostęp do informacji

Rezygnując z nauki języka angielskiego, rezygnuje się z wielu możliwości i wiedzy, jaką można posiąść za jego pośrednictwem. Dobra znajomość angielszczyzny umożliwia nam swobodny dostęp do wielu informacji i publikacji medialnych, zanim pojawią się one w Polsce. Znając język angielski, będziesz mógł swobodnie korzystać z międzynarodowych portali internetowych czy prasy, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo ciekawych informacji, nie wspominając już nawet o możliwości czytania książek w oryginalne czy oglądaniu filmów, zanim będą one miały swoją premierę w Polsce.

Gdy wyjeżdżasz do pracy za granicą

Twoje powodzenie na międzynarodowym rynku pracy w dużej mierze zależne jest od stopnia znajomości języka, w którym będziesz porozumiewał się z pracodawcą i współpracownikami, niezależnie od wykonywanego zawodu. Dobre opanowanie języka angielskiego to konieczność, jeśli chcesz zyskać przewagę podczas rekrutacji. Znajomość języka angielskiego przyda Ci się nawet wtedy, gdy pracujesz w Polsce. Wielu obcokrajowców korzysta z usług polskich firm, ale żeby pozyskać zagranicznego klienta, niezbędna jest znajomość języka.

Okiem eksperta

Obecnie język angielski jest uważany za międzynarodowy. Posługuje się nim przeważająca większość młodych, wykształconych ludzi. Znajomość języka angielskiego otwiera wiele drzwi: na pracę za granicą, na lepsze oferty pracy w kraju, na swobodne podróżowanie oraz dostęp do publikacji, które nigdy nie pojawią się w naszym kraju, bądź trzeba tu na nie długo czekać – powiedział pracownik firmy Angiso, zajmującej się wykonywaniem tłumaczeń i udzielaniem korepetycji z języka angielskiego.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz